AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Ziemā Meirānos ir ne tikai jāmācās!

1

Laikā, kad Latvijas jaunieši apsver karjeras iespējas un dodas „ēnot” dažādu profesiju pārstāvjus, Meirānu Kalpaka pamatskolā ciemojās LVM pārstāji: Ziemeļlatgales reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Dainis Rudzīts un Lubānas iecirkņa mežkopis Jurijs Jesko, kuri pastāstīja par meža nozīmi mūsu dzīvē un tautsaimniecībā, meža ciklu, mežsaimnieka profesijas iegūšanas iespējām un amata ikdienu. Bijām kuplā pulciņā (ap 40 cilvēki), jo kopā ar mūsu skolas vecāko klašu puišiem un meitenēm pasākumā piedalījās Barkavas pamatskolas un Lubānas vidusskolas 8.klašu skolēni. 

2

Mūsu skolēniem ziemā sporta stundās ir fantastiska iespēja, pateicoties biedrības „Meirānieši” pirms vairākiem gadiem sagādātajam inventāram, izkustēties distanču slēpošanas trasē, ja sniega sega ir pietiekami bieza. Šoziem Dabasmāte mums pāris nedēļas  ļāva papriecāties svaigā gaisā.

Dzīvojam Lubānas līdzenumā, tāpēc Latvijas pauguri mums ir kas vēl neatklāts. Savācāmies neliela interesentu grupiņa un nolēmām iekarot Viešura kalnu. (Lielākā daļa uz slaloma slēpēm kāpa pirmo reizi.) Sākotnējās emocijas, ieraugot kalnu: „Vau! Man bail, es laikam nebraukšu!” Komentārs, braucot mājās: „Nu kāpēc es nenolaidos no lielā kalna, kā puiši! Šitais kalns jau tāds sīkums vien bija! Atbrauksim vēlreiz?”

3                                     

Kamēr mēs skolā kūpošām galvām mācāmies, domājam par saviem nākotnes plāniem un sportojam, pa skolas ābeļdārzu Aiviekstes upes krastā rosās Mammasdabas sūtņi stirnu bars…