AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

No Pļaviņām uz mežu

m1 copy

2017. gada 21. aprīlī 6.a un 9.a klases skolēni no LVM Vidusdaugavas reģiona Mammadaba vēstniecības - Pļaviņu novada ģimnāzijas devās ekspedīcijā uz mežu Ķeguma novada Tomē. Lai gan rīts bija lietains, tas nemazināja mūsu vēlmi doties mežā. Mēs bijām priecīgi, jo varējām izbaudīt dienu ārpus skolas un uzzināt kaut ko jaunu par mežu un tajā notiekošo.

img 2179 copy

Ķeguma pusē mūs sagaidīja divas jaukas meitenes – Anda un Renāte, kuras mums pastāstīja par plānoto ekspedīciju, tika iedotas lentītes, ko apsiet rokām, un tad devāmies mežā. Bija vairākas darba stacijas, kurās mūs sagaidīja dažādi uzdevumi. Kādā stacijā bija jāatpazīst lietas, kuras ir izgatavotas no koka un kuras no cita materiāla. Piemēram, ģitāra, brokastu pārslas, skaidas un dažādas citas lietas. Citās stacijās bija jāiestāda savs koks, mācīja, kā atpazīt koka vecumu, pētījām zāles krāsas dažādību, atpazīt kokus pēc mizas. Pēdējā stacijā mums stāstīja par koku izzāģēšanu, to nozīmi un ietekmi pasaulē, kā arī mācījāmies pazīt meža dzīvnieku pēdas.

20 copy

17 copy

Šī ekspedīcija bija ļoti izzinoša, aizraujoša un interesanta. Paldies programmas "Mammadaba" organizatoriem par doto iespēju izzināt un iepazīt meža pasauli, skolotājām Armandai un Lanai par to, ka bija kopā ar mums šajā ekspedīcijā, mūsu vecākiem par atbalstu un mudināšanu mūs iesaistīties AS "Latvijas Valsts mežu" rīkotajās aktivitātēs.

Mikus Briežkalns, 6.a klases skolnieks

 

Putnu rallijs