AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

deka bilde

Mammadaba Dēka ir īpaša iespēja skolām, ģimenēm un jebkuram interesentam izbaudīt orientēšanās sportu reizē ar dabas izzināšanu četros Mammadaba objektos. Dēkaiņiem vajadzēs ne vien veiklas kājas, bet arī gudru galvu, jo katrā kontrolpunktā būs jāatrod saudzīgas mežsaimniecības pēdas. Pirms došanās dabā, lūdzu iepazīstiet instrukciju - Palīgu Dēkaiņiem, kā arī video pamācību: 

  

Skolām Piedāvājam laisties Mammadaba dēkā kopā ar orientēšanās instruktoru un Mammadaba meistarklasē pavadīt Mammadaba meistardienu mežā. Tas nozīmē, ka vienu dienu nedēļā laikā no 12.septembra līdz 20.oktobrim katrā Mammadaba dēka objektā jūs sagaidīs instruktors ar kartēm, kompasiem, siltu tēju un ugunskuru un palīdzēs iepazīt orientēšanās sporta prieku. Vienai skolēnu grupai (līdz 40 cilvēkiem) maksa par instruktoru ir 15 EUR. Šogad skolas savā starpā nesacenšas, bet visu dalībnieku aizpildītās rezultātu lapas oktobra beigās piedalās izlozē, kurā veiksmīgākajiem tiks pārsteiguma balvas no Mammadaba. Laidies dēkā:

 • Dažādās dienās - LVM atpūtas un tūrisma centrā "Spāre", pieteikšanās pa tālr. 29992969, instruktors Andris Mireckis, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Ceturtdienās - LVM atpūtas un tūrisma centrā "Ezernieki", pieteikšanās pa tālr. 26396032, instruktors Gunārs Ikaunieks, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Dažādās dienās - LVM Vijciema čiekurkaltē, pieteikšanās pa tālr. 26478620, instruktors Ivars Palejs
 • Dažādās dienās - LVM dabas parkā Tērvetē, pieteikšanās pa tālr. 29410429, instruktors Ivars Prikulis

Dēkas gaita:

Aktivitāte ilgst aptuveni 1 stundu. Dalībnieki individuāli vai pa pāriem, iepriekš saņemot karti, dodas mežā, kur jāapmeklē kontrolpunkti noteiktā secībā. Pie kontrolpunktiem atrodas jautājumi par saudzīgu meža apsaimniekošanu. Uz jautājumiem jāatbild, atstājot kompostiera nospiedumu pareizajā ailītē kartei pievienotajā kontrolkartiņā. Pēc visu kontrolpunktu apmeklēšanas dalībnieki atgriežas starta vietā, kur pārbauda sniegto atbilžu pareizību.

Biežāk uzdotie jautājumi:

 • Cik gara ir distance? Katrā poligonā tā ir ar citu garumu. Sākot no 2,0 līdz 4,5 km, kas nozīmē, ka ātrākajiem būs nepieciešamas tikai apmēram 20 minūtes, lai finišētu.
 • Vai mežā ir jāšķērso slapjas vietas, piemēram, grāvji, purvi? Jā, bet vienmēr ir iespējams atrast sausu šķērsošanas vietu. Jebkurā gadījumā sporta apģērbs un apavi noderēs.
 • Vai nepieciešams kāds īpašs inventārs, lai piedalītos? Jā, nepieciešams kompass un karte, bet to nodrošina rīkotāji. Patīkamākai atpūtai mežā un labākiem sportiskiem panākumiem noderēs laika apstākļiem piemērots sporta apģērbs un apavi.
 • Vai teritorija, kurā notiek Mammadaba Dēka būs dabā iezīmēta, lai neaizskrietu par tālu? Jā, orientēšanās poligonos zīmīgās vietās būs novilktas LVM norobežojošās lentas.
 • Kādai bērnu vecuma grupai ir piemērota Mammadaba Dēkas distance? Distance ir veidota 5. - 9. klašu skolniekiem, bet to var, protams, skriet arī vecāki bērni, jaunieši. Sākumskolas skolēni distanci var skriet kopā ar pieaugušo.

Ģimenes un citi interesenti

Ikviens var izmēģināt spēkus Mammadaba dēkā bez maksas - bez instruktora, un šajā gadījumā jūs Mammadaba objektā saņemat vienu karti un rezultātu lapu. Kartes varat izdrukāt paši arī vairākos eksemplāros pirms došanās uz mežu - karšu elektroniskās versijas publicētas šīs interneta lapas labajā augšējā stūrī zem instrukcijas. Jūsu aizpildītās un objektos nodotās rezultātu lapas piedalās izlozē par pārsteiguma balvām no Mammadaba. Papildu informācija Mammadaba objektos:

 1. LVM dabas parkā Tērvetē
 2. LVM Vijciema čiekurkaltē
 3. LVM atpūtas un tūrisma centrā "Ezernieki"
 4. LVM atpūtas un tūrisma centrā "Spāre"