Par LVM Kaņiera ezeru

LVM Kaņiera ezers Lapmežciemā ir putnu un zivju krājumu ziņā viens no bagātākajiem ezeriem Latvijā. Tā ir iecienīta makšķernieku un putnu vērotāju vieta. Kaņierī visbiežāk makšķerētā ir līdaka, kam seko līnis, rauda, rudulis, breksis, karūsa, sudrabkarūsa un asaris.

Kaņieris ir lagūnas tipa ezers, kas izveidojies pēc Litorīnas jūras atkāpšanās, un ir aizsargājams dabas objekts, kas iekļauts Ķemeru nacionālā parka teritorijā. Ezerā ir 14 salas, kuras caurceļošanas laikā par savu atpūtas vietu izraudzījušies ūdensputni. Pavisam Kaņiera ezerā novērotas vairāk nekā 200 putnu sugas (kopā Latvijā ir reģistrētas 342 putnu sugas). Ezers ir iekļauts Eiropas nozīmīgo putnu vietu sarakstā. Bet kopš 1995. gada Kaņieris kļūst par starptautiski atzītu mitrāju – ūdensputniem īpaši nozīmīgu vietu.

8 galerija kanieraezers

Ezers ir sekls, maksimālais dziļums – 1,8 metri, bet tā vidējais dziļums mazāks par vienu metru. Putnu vērošanai Kaņierī labākais laiks ir pavasaris un vasaras otra puse – rudens līdz septembra beigām. Pavasarī un vasaras sākumā šurp var doties nakts ekskursijās, lai klausītos nakts laikā dziedošās putnu sugas. Te var dzirdēt lielo dumpi, niedru un sisinātājķauķus, veiksmes gadījumā arī mazo ormanīti un dumbrcāli, šad tad – mazo dumpi. Dienas laikā ir iespējams novērot medījošu jūras ērgli.

2 galerija kanieraezers

Makšķernieku un atpūtnieku ērtībām Kaņierī izveidota laivu bāze. Kaņiera ezera laivu bāze ir labiekārtota un moderna ar auto stāvvietu, laivu novietni un WC. Te nomai piedāvā vairāk nekā četrdesmit laivas, arī ūdens velosipēdus un SUP dēļus. Ievērojiet, ka makšķerēšanas licences var iegādāties tikai elektroniski: manacope.lv, ezerā drīkst copēt tikai no laivu bāzē iznomātajām laivām. Pie ezera izveidotas arī piknika vietas.

 

Privātu peldlīdzekļu atrašanās ezerā ir pilnībā aizliegta.

Ūdenstilpi klāj plāna ledus kārta -  atrasties uz tās ir ārkārtīgi bīstami, tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību.