AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS
Skolām
Meistarklase
Meža olimpiāde
Tālākizglītības kursi

md meistarklaselogo

AS "Latvijas valsts meži" aicina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā – Mammadaba meistarklasē, lai izjustu zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu – rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežu!

Dalībnieki, kuri līdz 20.septembrim pieteicās Mammadaba meistarklasei, pa pastu saņēma Meistardarbu dēļus un jauno meža izziņas materiālu "Mācīties ir mūsu dabā". Ja vēlaties darboties, bet nepaspējāt pieteikties, aicinām aizpildīt anketu, lai saņemtu jaunumus mācību gada laikā. Meistardarbu dēļus varat saņemt LVM birojā Rīgā un 8 LVM reģionālajos klientu centros.

Paveikto darbu anketa   Pieteikušies dalībnieki

Mācību gada laikā skolotājiem kopā ar skolēniem jāpaveic 3 MEISTARDARBI:

  1. ĀRA MEISTARSTUNDA

Lai skolēni novērtētu tuvākās apkārtnes dabas bagātības un iepazītu savu zemi, pedagogam viena no mācību stundām rudenī jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus. Āra meistarstundai jāatbilst kāda mācību priekšmeta standartam, un tai jābūt saistītai ar ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas tematiku.

2. KOKA MEISTARSTIĶIS

Pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams tik garu trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni sapratīgi izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido lietas, izmantojot koksnes un citus dabas materiālus, kas skolas pagalmā kalpos aktīvai atpūtai vai izglītībai, piemēram, ielu vingrošanas rīki, pastaigu laipas, saules pulkstenis, sajūtu takas u. tml. Meistarstiķu veikšanai īpaši piemērotas ir projektu nedēļas.

3. MEŽA MEISTARDIENA

Doties mežā skolēni var ikvienā gadalaikā – galvenais ir piemērots apģērbs, kas ļauj izbaudīt arī lietu un sniegu! Izvēlaties kādu no AS „Latvijas valsts meži” ieteiktajām meža izziņas iespējam pilsētā vai ārpus tās un izbaudiet savu meistardienu! Meža meistardienas vada zinoši gidi, tāpēc tām jāpiesakās iepriekš.

Mammadaba meistarklase nolikums Meža meistardienas ekskursijas

Skolas, kas iesaistījušas visvairāk bērnu meistardarbu veikšanā, pretendē uz gada Mammadaba vēstniecības godu un Meistarības meža iegūšanu. Mammadaba meistarskolas – zaļākās Latvijas skolas, kas jau bijušas Mammadaba vēstniecības, par piedalīšanos saņem jaunu koka figūriņu, ko pievienot savam Meistarības mežam!

Meistardarbus veikt aicina AS „Latvijas valsts meži” starptautiskās vides izglītības programmas "Izzini mežu" ietvaros sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Kontaktpersona - Anda Sproģe, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t. 26540801.

Video

Vēstniecības

vestniecibas logo

Fotogalerijas

Putnu rallijs

Atbalstītāji:

LVM logo bez fona feelogo visc logo pilns