AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS
Skolām
Meistarklase
Meža olimpiāde
Tālākizglītības kursi

md meistarklase logo

AS "Latvijas valsts meži" aicina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā – Mammadaba meistarklasē, lai izjustu zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu – rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežu!

 Lai piedalītos šajā mācību gadā, skolotājam jāpiesaka 1. - 9. klase vai pulciņš no 2016. gada 1. - 20. septembrim pieteikuma anketā:

 

 

Mācību gada laikā kopā ar skolēniem jāpaveic 3 MEISTARDARBI:

 ĀRA MEISTARSTUNDA

Lai skolēni novērtētu tuvākās apkārtnes dabas bagātības un iepazītu savu zemi, pedagogam viena no mācību stundām rudenī jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus. Mācību priekšmeta standartam atbilstošās stundas tematam jābūt saistītam ar mežu.

KOKA MEISTARSTIĶIS

Pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams tik garu trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni sapratīgi izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido lietas, izmantojot koksnes un citus dabas materiālus, kas skolas pagalmā kalpos aktīvai atpūtai vai izglītībai, piemēram, ielu vingrošanas rīki, pastaigu laipas, saules pulkstenis, sajūtu takas u. tml. Meistarstiķu veikšanai īpaši piemērotas ir projektu nedēļas.

MEŽA MEISTARDIENA

Doties mežā skolēni var ikvienā gadalaikā – galvenais ir piemērots apģērbs, kas ļauj izbaudīt arī lietu un sniegu! Izvēlieties kādu no AS „Latvijas valsts meži” ieteiktajam meža izziņas iespējam pilsētā vai ārpus tās un papildiniet to ar ko nebijušu, lai piedzīvotu savu meistardienu! Ekskursijas vada zinoši gidi, tāpēc tām jāpiesakās iepriekš.

Mammadaba meistarklase nolikums un ekskursijas

 MEISTARDARBU NOVĒRTĒJUMS

Ja klase veikusi vismaz divus meistardarbus, tā saņem Mammadaba Mācekļu diplomu vides izglītības programmā “Izzini mežu”. Ja klase paveikusi visus 3 meistardarbus, tā iegūst Mammadaba Meistaru diplomu vides izglītības programmā “Izzini mežu” un pārsteiguma balvas. Aicinām būt radošiem, īpaši, koka meistarstiķu izgatavošanā! Jo radošākie meistarstiķi, jo lielāka iespēja klases skolotājai piedalīties aizraujošā vasaras nometnē – 36 stundu tālākizglītības kursos Mammadaba atpūtas centrā! Dalībnieki oktobrī saņem pa pastu īpašu plakātu jeb “meistardarbu dēli”, kur visa mācību gada laikā klasē pie sienas fiksēt veiktos darbus fotogrāfijās ar īsiem aprakstiem.

Paveiktie un maijā ieplānotie meistardarbi jāreģistrē interneta noslēguma anketā no 2. - 8. maijam, bet aizpildītais “meistardarbu dēlis” jāatsūta uz LVM līdz 1. jūnijam.Pasta adrese: AS „Latvijas valsts meži” Komunikācijas daļa, Vaiņodes iela 1, Rīga, LV-1004. Meistarīgākie darbi vasarā piedalās izstādēs LVM un Mammadaba objektos. Piedaloties Mammadaba meistarklasē, jūs piekrītat, ka AS „Latvijas valsts meži” var paturēt un publicēt iesūtītos darbus un fotogrāfijas.

MEISTARĪGĀKĀS SKOLAS

Skolas, kas iesaistījušas visvairāk bērnu meistardarbu veikšanā, pretendē uz gada Mammadaba vēstniecības titulu un meistarības meža iegūšanu. Mammadaba meistarskolas – zaļākās Latvijas skolas, kas jau bijušas Mammadaba vēstniecības, par piedalīšanos saņem jaunu koka figūriņu, ko pievienot savam Meistarības mežam!

Meistardarbus veikt aicina AS „Latvijas valsts meži” starptautiskās vides izglītības programmas "Izzini mežu" ietvaros sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Kontaktpersona - Anda Sproģe, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t. 26540801.

Video

Vēstniecības

vestniecibas logo

Fotogalerijas

Atbalstītāji:

LVM logo bez fona feelogo visc logo pilns