Satiec dzīvos pasaku tēlus LVM dabas parkā Tērvetē

30.06.2022 15:06

 

AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotais dabas parks Tērvetē ir viena no tūristu iecienītākajām un ģimenēm draudzīgākajām vietām Latvijā. Iemīļotāko parka vietu – Pasaku meža, Atrakciju laukuma un Rūķīšu meža – apskatei nepieciešamas vismaz trīs stundas. Ainaviskajās meža takās aplūkot var ne tikai koka skulptūrās atveidotus rakstnieces Annas Brigaderes lugu varoņus, bet arī sastapt dzīvus pasaku tēlus.

Rūķu sētā saimnieko čaklo darboņu ģimene - Rūķu saime. Viņi dāsni dalās ar meža gudrībām, aicina līdzdarboties, stāsta par rūķu tikumiem, stiķiem un niķiem.

Modernajā rūķu pilsētā Čiekure starp košajiem namiņiem un skaisti iekārtotajām ziedu kompozīcijām uz jautrām rotaļām, dejām un sarunām aicina jestrās Peles!

Ar teiksmām apvītajā parka daļā – Pasaku mežā – mājvietu raduši Annas Brigaderes pasaku lugu tēli. Meža Ķēniņa kalnā šovasar saimnieko un par mieru un kārtību gādā pati princese Zeltīte! Maigās balss īpašniece iepriecinās viesus ar skanīgām dziesmām un skaistām ģitāras melodijām.

Lejāk, Meža Ķēniņa kalna pakājē uz pāļiem uzslieta stāv Sīkstuļa būda! Te pati Sīkstuliene, būdama skopa un taupīga, uzmana katru kankaru un lupatu lēveri, skaita katru drupaču!

Raganas silā saimnieko labā meža Raganiņa. Viņa ļoti mīl bērnus un vienmēr ir gatava palīdzēt bēdu māktajiem meža viesiem un iemītniekiem! Raganiņai patīk panerroties un "pavilkt uz zoba", tādēļ neņem ļaunā!

Pa līkloču Pasaku meža taciņām ļepato palaidnīgais Zaķis Brencis! Viņš zina pāris labu joku un prot pat pašus kūtrākos meža viesus iesaistīt jautrās nodarbēs.

Iepazīsti aizraujošo LVM dabas parks Tērvetē aizraujošo pasaku pasauli! Tiekamies!

 

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Jaunmoku pilī 28. augustā notiks maģiska Zinību diena ar Danti Pecolli

  Tradicionāli kā Zinību diena visiem ir zināms 1. septembris, bet Jaunmoku pilī jau gadu no gada tā tiek svinēta augusta pēdējā svētdienā. Arī šogad 28.08. aicinām Jūs uz...

Rezervācijas 2023. gadam LVM dabas parka glempingā

  Klienti pēc atpūtas mājīgajos LVM dabas parka glempinga namiņos bieži izsaka vēlmi rezervēt mājas nākamajam gadam. Ņemot vērā klientu pieprasījumu - kalendārs...

Jaunmoku pilī notiks Ģimeņu diena “Lielģimeņu saiets”

  Pasākumu cikla ietvaros, 14. augustā Jaunmoku pils parkā daudzbērnu ģimenes ir aicinātas uz Ģimeņu dienu “Lielģimeņu saiets”. Tās ietvaros varēs baudīt koncertu, spēlēt...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
sākums
objekti kartē
Profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums