“Ezernieki” ietverti Meirānu apkārtnes tūrisma kartē

27.09.2022 12:09

 stends8

Brīvdienās dodoties apceļot Lubānas pusi, vērts iegriezties Meirānu pagastā. Te septembra izskaņā uzstādīts unikāls, vietējo iedzīvotāju radīts informācijas stends, kurā ietverti ievērojami Meirānu apkārtnes tūrisma objekti, arī LVM atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki”.

Stendu veidojusi vietējā biedrība “Vienā solī” sadarbībā ar stendā iekļauto objektu saimniekiem. Stendā attēloti seši apkārtnes tūrisma objekti, kurus vietējā māksliniece Inese Krēsliņa zīmējusi ar roku, stendam piešķirot arī māksliniecisku vērtību.

“Prieks, ka starp sešiem apskates objektiem stenda veidotāji ir iekļāvuši arī atpūtas un  tūrisma centru “Ezernieki”, jo sadarbību ar vietējiem iedzīvotājiem allaž vērtējam kā ļoti būtisku. Īpaši aizkustina vietējās mākslinieces, stenda noformētājas Ineses Krēsliņas veidotā “Ezernieku” skice – zīmējums, kuru uzlūkojot, uzreiz atpazīstam savu tūrisma un atpūtas centru,” norāda LVM atpūtas un tūrisma centra “Ezernieki” pārzine Dzintra Stradiņa.

stends2

Diena nelielajā Meirānu pagastā var izvērsties par īstu piedzīvojumu un būt spilgtiem iespaidiem bagāta, ja apmeklē visus stendā attēlotos objektus. Iepazīt tuvāk izcilo Latvijas operdziedātāju Jāni Zāberu un sajust vēstures elpu var Jāņa Zābera muzejā “Vecais ceplis”, kas ierīkots dziedātāja dzimtajās mājās. Apskates vērta ir Latvijas industriālā mantojuma sarakstā iekļautā Meirānu dzelzceļa stacija, kurā šobrīd atrodas arī Meirānu bibliotēka. Īstu radošo baudījumu var gūt pie vietējās daiļamata meistares audējas Guntas Sanderes, kuras unikālās grīdsegas izklātas arī “Ezernieku” numuriņos. Dažādus eksotiskos putnus, kā strausus, Austrālijas emu, Dienvidamerikas nandu, pāvus, fazānus, pudeļpīles var aplūkot eksotisko putnu dārzā “Rozas”. Savukārt praktiskos nolūkos var iegriezties Pētera Čaikovska šūšanas darbnīcā.

Tik bagātīgas dienas izskaņā var patiesi izbaudīt patīkamu atpūtu un ērtas naktsmājas “Ezerniekos” Salas ezera krastā vai viesu mājā “Zvaigznītes” Aiviekstes malā.

Meirānu pagasta biedrībai “Vienā solī” ir arī nākotnes iecere velocienītājiem – sadarbībā ar tikko atklātā stendā minēto objektu saimniekiem iekļaut apskates vietas arī vienotā velomaršrutā.

Uz tikšanos “Ezerniekos”!

 

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Vides radošās darbnīcas pirmsskolas ķipariem un skolēniem LVM dabas parkā Tērvetē

  Decembrī LVM dabas parks Tērvetē kļūs par Ziemassvētku prieka, sajūtu, krāsu un garšu mājvietu. Mazos ķiparus Pasaku mežā gaidīs Rūķu saime ar īpašām ziemas sajūtu...

Meža muzeja fejas aicina uz ballīti LVM Jaunmoku pilī

 Kad lielākie darbi Meža valstībā padarīti un daba lēnām dodas ziemas miegā, Meženītes svin svētkus un tajos vēlas dalīties ar bērniem. Gada izskaņas mēnešos LVM Jaunmoku...

Ziemas pikniks pieaugušo grupām LVM dabas parkā Tērvetē

  Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē staltās, tumšās egles apaustas smalkām sniega villainēm. Te balti piesnigušās meža taciņās ikviens var doties meklēt pimssvētku...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums