Jaunumi

Pasākumu gada pavasaris ieskrienas lēni

vlcsnap 2017 05 12 23h09m58s72

Lai neuztrauktu konkursā piedalīties un uzvarēt kāros, jāsaka, ka šogad līdakas LVM ezeros ķeras uzmanīgāk nekā iepriekšējos gadus. Varbūt tas saistīts ar negaidīti silto pavasari, varbūt ar to, ka maijā makšķerniekiem nav pieejama lielākā daļa Kaņiera ezera un daļa Lielauces ezera, bet līdz maija vidum konkursam „atlaid mammu!” ienācis tikai viens pieteikums no Jura Bārtuļa, no Gulbju ezera, gan jāpiebilst, ka līdz akcijas organizatoriem ir nonākuši attēli ar nogalinātām līdakmammām LVM zivjusilē, nav īsti skaidrs – kāds ir šādu fotogrāfiju mērķis, jo ja reiz zivs nomirusi, tad prasmīgi atasiņo ķermeni un pagatavo zivi savai ģimenei, nav vajadzības „apgānīt” zivjusili, tā domāta dzīvajām „mammām”. Tostarp konkursam pieteiktas skaistas, noķertas un atlaistas, zivis no Burtnieka ezera, kas no šīs sezonas arī piedalās LVM aizsāktajā akcijā. Burtnieks maijā ir, līdaku ziņā, kas īpašs – ķeras visiem un gandrīz visur. Savukārt LVM ezeros īstā līdaku cope sākas ar augusta vidu vai septembra sākumu – ar pirmajām rudenīgajām dvesmām. Tiesa, nav izslēgta iespēja pamedīt izslavētos Lielauces dižasarus ar rotiņu un vobleri. Konkursā šogad ieskaitē iet gan līdakas, asara un zandarta atsevišķo eksemplāru garumi, kā arī minēto sugu zivju kopgarumi sākot no trešās zivis tekošajā mēnesī. Piemēram – ja saskaņā ar nolikumu esi pieteicis vismaz 3 līdakas no vienas copes reizes vai vismaz trīs līdakas no vairākām copes reizēm un dažādām (vai vienas un tās pašas) konkursa ūdenstilpēm, taču tajā pašā kalendārajā mēnesī – tu jau piedalies kopgarumu izcīņā. Godināsim katra mēneša un, sezonas beigās, gada labākos kopgarumus. Ņemot vērā svelmīgās laikapstākļu prognozes, konkursa organizatori aicina – būt sevišķi uzmanīgiem ar lielajām, atlaižamajām zivīm – samazināt līdz minimumam zivs traumas un atrašanos ārpus ūdens.

IMG 6106

Jāpiemin, ka maijs šogad ir aizņemts laiks makšķernieku pasākumu rīkotajiem – šur un tur – visā Latvijā notiek mazāki un lielāki amatieru mači zivju ķeršanā. Risinās Vimbu svētki Bauskā un samu modināšana Koknesē. Dažādās vietās mačojas foreļnieki, pludiņieki, mušiņnieki un fīderisti. Notiek Latvijas čempionāta Burtnieka posms un sākas Mamma daba spiningošanas sacensības LVM ezeros. Pie Burtnieka notika pirmais populāri izglītojošais pasākums „Uzzini un izglītojies kopā ar „atlaid mammu!””, bet Tērvetes dabas parkā risinās LVM rīkotās „Latvijas meža dienas”, kurās piedalās arī „atlaid mammu!” radošā brigāde. Aktivitāšu bez gala un bez malas, kas lieku reizi atgādina, ka „makšķerniecības temperatūra” mums augsta – patīk zivis ķert! Ja jau tik stipri patīk – tad pašiem jārūpējas, lai zivju izmēri pieaugtu un pietiktu visiem un jāpiedalās „atlaid mammu!”.

uzziniizglitojies kopplakats 16

Audiovizuālajā sadaļā – „atlaid mammu!” 3. sezonas atklāšanas cope LVM Lielauces ezerā kopā ar konkursa atbalstītājiem un „Makšķerē ar Olti”.

Satiksimies uz ūdeņiem!