Jaunumi

“atlaid mammu!” pulcē makšķerniekus sezonas noslēguma copei LVM Kaņiera ezerā

atlaid mammu11Iestājoties arvien tumšākam un aukstākam laikam, likumsakarīgi, ka arī aktīvā makšķerēšanas sezona tuvojas noslēgumam. AS “Latvijas valsts meži” (LVM)rīkotās ilgtspējīgās un atbildīgās makšķerēšanas konkursa “atlaid mammu” 3. sezonas izskaņā, atbildīgās copes entuziasti un raidījuma “Makšķerē ar Olti” veidotāji 11. novembrī tikās LVM Kaņiera ezerā, lai šogad vēl pēdējo reizi mērotos spēkiem un dalītos ar veiksmes stāstiem.

“Tā jau ir kļuvusi par mūsu tradīciju: simboliski noslēgt “atlaid mammu!” sezonu kādā no LVM apsaimniekotajiem ezeriem, veidojot TV raidījumu “Makšķerē ar Olti”, uz norisi aicinot “mammistus” jeb akcijas sekotājus,” skaidro atbildīgās makšķerēšanas idejas autors Matīss Ābiķis.

“Tas aizsākās pirms 3 gadiem, kad kādā ziemīgā decembra dienā LVM Tērvetes ūdenskrātuvē likām punktu konkursa pirmajai sezonai. Pagājušajā gadā filmēšana iekrita Lāčplēša dienā – 11. novembrī – sabrauca krietns pulciņš makšķernieku. Spiningoja, mušoja, mainīja vietas un atkal spiningoja, mušoja. Tās izvērtās par tādām kā neoficiālām sacensībām, jo katram dalībniekam taču gribējās patīkami izcelties uz pārējo fona. Toreiz atzīmējās Modris Skulte un Mārtiņš Tihanovs. Pēc copes ugunskurs un sarunas, kā arī Lapmežciema reņģītes. Tāda simboliska sezonas aizvēršana ar brīvības cīnītāju,  līdakmammu un saudzīgas copes godināšanu likās laba esam, tāpēc šogad tika atkārtota LVM Kaņiera ezerā,” atceras Matīss.

Šogad ievērību izpelnījās konkursa un “big bait” gumijzivju copes jaunpienācēji – Intars Glinda un Egons Circens, par to visu smalkāk “Makšķerē ar Olti” sižetā.

Atbildīgas makšķerēšanas un ūdenstilpju iemītniekiem draudzīgās copes konkursam “atlaid mammu!” iesniedzamo lomu termiņš ir iztecējis. Šobrīd tiek apkopoti rezultāti un labāko sveikšana šomēnes vēl tikai priekšā! Sīkāka informācija  sekos.