AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Gaismas Dārzs

Ir pienācis februāra vidus un nejauši mani pārņem sajūta, ka ir atnācis jau pavasaris. Lai gan ziema, sniegs un ledus arvien ir man visapkārt, ir kaut kas manījies un tā ir gaisma.

Gaisma maina visu, bet vairāk par visu tā man dod spēku. Šorīt, kad atvēru acis un ieraudzīju gaišas debesis aiz loga, biju pārsteigta, ka pulkstenis tikai 7. Biju jau tā pieradusi pie garajām tumsas stundām un naksnīgajiem rītiem, kas likās kā bezgalīgs stāts. Bet nu viss ir mainījies un liekas, ka gaisma atnākusi pirmo reizi. Tas ir gluži kā satikt mīļu cilvēku, kuru neesi redzējis kādu laiku vai arī Jūs ir šķīris attālums.

Gaisma maina un nosaka visu ne tikai cilvēka dzīvē, bet arī dabā. Tā dod spēku visam dzīvajam un izgaismo ainavu. Tā parāda ceļu uz pavasari, uz vasaru. Vēl tikai kāds brīdis un gaisma pamodinās arī pirmos pumpurus, kad no zemes atkāpsies sniegs un izdīgs pirmie zaļie asni.

3 blogs 2

Pavasarī ir kaut kas tik maģisks, tik dzīvs.. Daba būs atkal apgājusi savu ciklisko ceļu un atgriezusies radīšanas posmā. Un cik pakāpeniski tā mūs ieved gaišajā laikā, cik dabiski mēs pieņemam šo pāreju. Jā, es arvien nebeidzu brīnīties un priecāties par dabas gudrību un tā mani arvien iedvesmo un pārsteidz. Un tagad ir sajūta, ka mazliet vēl jāaiztur elpa un tad jau gaismas pielietajā ziemeļu dārzā uzplauks atkal visas košās un dzīvās dabas krāsas un gaisma nomainīs tumsu. 

Luīze