AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Pavasaris. Mūsos un dabā.

Šonedēļ atbraucu uz Parīzi, lai pavadītu šeit divus mēnešus, kuru laikā vēlos vienkārši gleznot.. pavasari Parīzē un sevī! Jau esot Rīgā es domāju, cik jocīgi un reizē likumsakarīgi, ka cilvēks dabā vairāk par visu gaida pavasari. Neesmu līdz šim dzirdējusi, ka mani draugi un paziņas kaismīgi gaidītu ziemu, ja nu vienīgi, lai slēpotu, bet citādi, pavasaris ir tas, kas vismaz man atgādina, ka esmu dzīva. Kad braucu uz Franciju, tad ļoti uzskatāmi pamanīju cik dabiski mainās ainava aiz loga, cik pakāpeniski plānāka kļūst sniega sega, līdz tā vienā brīdī izzuda pavisam un ārā jau bija + 15 grādi. Ceļš nebija viegls, es, protams, dotu priekšroku lidmašīnai, bet šo ainavas pārmaiņu un tik redzamo pavasara atnākšanu, es no putna lidojuma nebūtu pamanījusi!

Šeit Parīzē jau zied narcises un krokosi, koki gan vēl nav izplaukuši, bet ieraugot ziedus uz vēl kailās zemes, neviļus iezogas smaids sejā. Un zinu, ka Latvijā jau plaukst pūpoli un ceru, ka pēc mēneša jau ziedēs māllēpes, man tik ļoti patīk dzelteno māllēpju smarža.. tāda reibinoši rūgta un zieda košais dzeltenums man atgādina saules siltumu. Un sniegpulksteņi, tie taču arī tūlīt plauks un tad sekos vijolītes un baltie vizbuļi.

Pavasaris ir skaists visur, kad tas atnāk un atriež mums saules gaismu un siltumu. Un esot šeit Parīzē, es, protams, priecājos par pilsētas skaistumu, bet neslēpšu, ka viss lielākais prieks, ka esmu mazliet ātrāk nonākusi pavasarī, kā tas ir ierasts Latvijā. Šogad man būs divi pavasari un daba tomēr ir brīnumdare, ja paskatāmies uz zemeslodi, tad cik dažādos gada laikos uz zemes atnāk pavasaris. Ja vien būtu tāda iespēja, es iespējams vēlētos dzīvot kādu laiku tikai pavasarī, tad man tikai būtu jāspēj mainīt valstis un kontinenti, bet domāju, ka tā nemaz nav slikta doma.. un varbūt tad es pa īstam iemācītos ilgoties pēc ziemas!

4 blogs 1

Novēlu mums visiem brīnišķīgu pavasari un, lai kur mēs arī būtu, pavasaris jau visu pirms uzplaukst katrā no mums un tikai tad dabā. Būsim smaidīgi un laipni viens pret otru, tad arī mēs plauksim kā ziedi pavasarī. Lai mīlestības un priecīgu mirkļu bagāts mums pavasaris!

Ar sveicieniem no Parīzes,

Luīze