AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Laurēni iejūtas Meža detektīvu lomās

meklejot gramatu info

Kādā rudenīgā dienā Laurenču sākumskolas 4.-6. klašu Laurēni devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai iejustos Meža detektīvu ādā. Autobusā valdīja saviļņojums, jo reti kurš bija viesojies lielajā Gaismas pilī un pasākums solījās būt aizraujošs!

Dainu skapisPetergailis

Pirms īstās „izmeklēšanas” detektīviem bija iespēja iepazīt pašu bibliotēku – uzkāpt tik augstu, ka var ieraudzīt Rīgu no putna lidojuma, aplūkot slaveno Dainu skapi un tautas grāmatu plauktu, nolūkoties uz Pēterbaznīcu pa īpašo lodziņu, papriecāties par seno rotaļlietu izstādi un izjust Gaismas pils vērienīgumu.

pie gramatu plaukta

Tam sekoja Mammadaba ievads meža nozares tēmā un tad jau arī detektīvi varēja ķerties pie darba! Sākās ceļojums pa dažādajām lasītavām, kurās bija jāizpēta senie Meža dienu plakāti, jāveic „izmeklēšana” dažādās grāmatās par mežu, jānoskaidro, kas ir vienkocis, noskatoties filmu, un jāpierāda zināšanas dažādās spēlēs.

kopbilde

Nobeigumā skolēni vēl varēja apmierināt ziņkāri, noskaidrojot, kas ir Virtakas iezis un neparastās zīmes uz tā, kā arī ļauj vaļu fantāzijai, uzzīmējot savas dzimtas īpašo zīmi!

Detektīviem bija ļoti interesanti – viņi saka lielu paldies LVM un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai par šo piedzīvojumu!

5. kl. skolnieces Elza un Dagmāra un skolotāja Madara

Foto: 6. kl. skolēni Edvards un Matīss