AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Kad kokiem vēl bija krāsainas lapas...

IMG 0390

Kad kokiem vēl bija krāsainas lapas un spīdēja atvasaras saulīte, Laurenču sākumskolas dabas pētnieki devās izpētīt Gaujas smilšakmens klintis. Ekspedīcijas galamērķis bija Piķenes krauja, kuras piekājē Gauja šobrīd vairs neskalojas, un kas tālab ir aptaustāma un labi izpētāma.

IMG 0396

Skolēni uzzināja, ka šī krauja veidojusies tad, kad visu Baltiju klāja jūra, un varēja apskatīt tā laika iemītnieces – bruņuzivs – zvīņu, ko lielie pētnieki atraduši tieši te, Gaujas krastos!

IMG 0402

Kraujā laurēni meklēja un skaitīja horizontālās iedobes – jo tieši tur, izrādās, kādreiz bijis Gaujas krasts. Tika pārbaudīts, vai pati klints tiešām ir melna, dzeltena, pelēka un zaļa, kā pa gabalu izskatās? Un secināts – nē, tie ir ķērpji un sūnas, kas tā mānās...

IMG 0414

Starp augiem īpašu interesi izpelnījās kāda maza paparde – saldsaknīte, kuras nosaukuma atbilstību mēģinājām pārbaudīt uz savas mēles, kā arī ziemzaļās kosas, kuras laurēni uzreiz nokristīja par vietējiem bambusiem!

IMG 0476

Savukārt mazās bišu un lielākās čurkstu aliņas izrādījās mājvieta dažādiem zirnekļiem un blaktīm!

Nobeigumā jaunie pētnieki vēl dalījās ar saviem interesantākajiem atklājumiem, un tad jau atceļā varēja kalt jaunu ekspedīciju plānus.

Sagatavoja: skolotāja Madara