AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Laurēni pēta sniegu un labiekārto kukaiņu viesnīcu

Kad aiz loga balta ziema, Rietumvidzemes reģiona Mammadaba vēstniecības - Laurenču sākumskolas skolēni - dodas ārā ne tikai slēpot un būvēt sniega mājas, bet arī šo to izpētīt un palīdzēt meža draugiem.

2.b 4

Piemēram, kādā dabaszinību stundā 1.b klase devās ārā, lai trauciņos paņemtu sniegu un saprastu, vai tas ir tīrs vai tomēr ne. Lielākais atklājums bija tas, ka sniegs patiesībā ir ļoti netīrs!

1.b - 21.b - 3

Glāzīšu apakšā pēc sniega izkušanas bija smilšaini, tumši nosēdumi, kurus ar aci pirms tam nemaz nebija iespējams saskatīt. 1.b klases skolēni saprata, ka sniegu labāk nedegustēt, bet gan izmantot sniega māju būvniecībai!

2.b 2

Savukārt 2.b klases skolēni šoziem paveikuši vērtīgu darbu, uzlabojot pie skolas izveidoto kukaiņu "viesnīcu". Īpašā viesnīca tapa projektu nedēļas laikā pagājušā mācību gada noslēgumā, un, kā jau katrai viesu mājai, arī šai pa laikam nepieciešami uzlabojumi, lai viesi-kukaiņi justos ērti un labi visu laiku.

2.b 1

Kā tas notika, stāsta 2.b klases puiši: "Mēs, 2. b. klases puiši, nesām bluķīšus uz kukaiņu viesnīcu. Tos ieguvām tā - pie skolas bija bīstams koks, strādnieki to sazāģēja. Mums palīdzēja arī skolas direktore. Kukaiņiem nu būs kur dzīvot!"

Sagatavoja Elīna Apsīte un 1.b klase, Ieva Razgačeva un 2.b klase