AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Meirānieši dodas putnot

abcd

Līdz ar pavasari ir parādījušās arī ziņas no Ziemeļlatgales reģiona Mammadaba vēstniecības - Meirānu Kalpaka pamatskolas. Par to, kā meirāniešiem gājis putnu vērošanas laikā, stāsta paši ekspedīcijas dalībnieki:

"Kaut arī pavasaris mūs šogad ar siltu saulīti nelutina, lauku bērniem tas nav šķērslis iet dabā, vērot, pētīt, izzināt.

25. aprīlī devāmies putnošanas ekskursijā uz Vitrupi un Ainažiem. Lietus un vējš pie jūras darīja savu, tomēr uzzināt, kā un kur labāk vērot un pētīt putnus, kur mājo lielā gaura un kādas atšķirības ir starp meža un Sāmsalas dižpīli, tas netraucēja. Pēc tālā brauciena nevarējām neizmantot arī pastaigu pa Ainažu molu, Ainažu jūrskolas muzeja apmeklējumu un iespēju nofotografēties ar vienu kāju Latvijā, ar otru - Igaunijā.

efgh

26.aprīlī - Meža ekspedīcija uz Smeceres silu Madonas pusē. Izzinājām mežā augšanas ciklu, mācījāmies atšķirt koku sēkliņas, dzīvnieku pēdas burtiskā un pārnestā nozīmē, stādīt, mērīt, atpazīt kokus, runājām par mežsaimniecību. Protams, noslēgumā pikniks pie ugunskura meža pīļu ģimenītes kompānijā.

Paldies A/S "Latvijas valsts meži" un "Mammaidabai" par šādu vienreizēju iespēju izzināt dabu! Paldies ornitologiem no Latvijas Putnu fonda Kasparam Funtam un Ivaram Bredikam par izturību un izzinošo stāstījumu! Paldies Madonas iecirkņa mežkopim Vilnim Otvaram par kopīgu darbošanos mežā!"