AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Ozolnieku vidusskolas ķipari rosās Tērvetes rūķu darbnīcās

4

Decembra sākumā Ozolnieku vidusskolas 1.b un 1.d klases skolēni devās uz LVM dabas parku Tērvetē, lai ciemotos pie rūķiem, lai kopā meklētu ziemas pasaku un noskaidrotu, vai ziema šogad nav "aizķērusies" Rūķu sētā.

1.b klases audzinātāja Rita Dilāne stāsta: "Rūķu ģimene mums iemācīja īpašu sasveicināšanās veidu, kā viņi darot savā starpā – sabučojas ar deguniem. Mums to tūlīt vajadzēja izmēģināt. Rūķu mamma aicināja mūs savā mājā sasveicināties arī ar uguni.

3

Rūķu mamma Rūķotavā atklāja mums savus rūķu virtuves īpašos noslēpumus - kāpēc viņas ceptās piparkūkas ir tik gardas. Izrādās, ka Rūķu mamma pievieno piparkūkām klāt dzērvenes un citas dabas veltes. Nu tad arī mēs  kopīgi cepām gardās piparkūkas.

5

Rūķu mamma stāstīja arī  gudrības, kas saistītas ar dabu.

6

Savukārt, Rūķu tētis kokapstrādes darbnīcā  mums stāstīja koksnes stāstu un ierādīja amatu koka rūķīšu darināšanā. Noskaidrojām, ka lai izgatavotu rūķi, ir jāmācās būt pacietīgam.

7

Ciemojoties pie Rūķu meitiņas, uzzinājām trīs noslēpumus: kā rodas ziemeļblāzma, kas ir Greizie rati un kur paliek viss vasaras zaļums.”

8

Putnu rallijs