AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Pētījumi par mežu Mammadaba vēstniecībā - Rīgas Igauņu pamatskolā

Tervete

Projektu nedēļas laikā februāra sākumā Mammadaba vēstniecības - Rīgas Igauņu pamatskolas 3. un 2.b klases skolēni pabija Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. Tur mūs ļoti laipni sagaidīja dabas parka darbinieki. Mācību stunda piesnigušajā mežā notika katrai klasei atsevišķi. Pēc tam mēs sapulcējāmies rūķu namiņā un pie iekurta pavarda baudījām dažādas zāļu tējas. Pavisam interesanti šķita tas, ka jaunās Rūķu pilsētas mājas, kuras mēs pusuzceltas redzējām 2.klasē, tagad bija pabeigtas un iekārtotas.

desas pie ugunskura

Skraidīšana un dauzīšanās pa šo jaunuzcelto Rūķu ciemu bija neatņemama ekskursijas sastāvdaļa, kā arī siltas tējas baudīšana un desiņu cepšana ugunskurā.  

Skolotāja Ieva Jansone-Kilke

5.b juura

Projektu nedēļas laikā 6. februārī Rīgas Igauņu pamatskolas 5.b klase apmeklēja meža nozares izstādi “Iepazīsties – koks!”. Mēs  Ielūkojāmies Latvijas meža audzēšanas vēsturē, klausījāmies par dabas procesiem, kas ietekmē meža struktūru, kā arī par zinātnes sasniegumiem, kas sekmē meža augšanu.

Secinājām - jā, koks ir visur – sākot no kurināmā, beidzot ar pārtikas produktiem un apģērbu!

Dienu vēlāk bijām pie jūras Carnikavā, pētījām sniegotās meža takas, cepām desiņas. Apmeklējām Novadpētniecības muzeju un klausījāmies stāstījumu par nēģu zveju un Carnikavas muižu, pārcēlāja amatu. Dzērām tēju pie audzinātājas.

Divas nākamās dienas “likām kopā” referātu ,,Meža takas”, nu tādu, lai būtu paraugs – ar visu ievadu, secinājumiem un avotu pareizu pierakstu. Sanāca tīri labs! Par dabas takām, kas veidojušās pašas, un sajūtu takām, ko dēvē arī par baskāju takām. Tagad tas stāv klasē plauktā, lai ir, kur ieskatīties.

Skolotāja Inita Ozola

3.klase projekti

Šajā mācību gadā 2. klasēm bija pirmo reizi iespēja rakstīt savu pētniecisko darbu. Mūsu klases tēma bija ”Mūsu mežu mazie zīdītāji”. Zinām daudzus dzīvniekus Latvijā un pasaulē, bet mūsu mazos meža draugus noteikt nevaram vai arī šaubāmies par pareizo nosaukumu. Tāpēc arī sapratām, ka vajadzētu kārtīgi izpētīt un uzzināt interesantus faktus par viņiem. Pirmdiena bija pirmā projekta diena un tikai tad sapratām, ko vajadzēs visas nedēļas laikā darīt un uzzināt. Tomēr diezgan nopietns darbs izvērtās ļoti interesantā un patīkamā nodarbē. Mēs lasījām izzinošo literatūru, meklējam faktus interneta plašumos, gājām uz Dabas muzeju un veicām anketēšanu mūsu skolas skolēniem. Nedēļa pagāja ļoti jauki un interesanti. Par savu padarīto darbu varam būt lepni!

Skolotāja Ivika Keisele

projekti

Pēc projektu nedēļas, kas bija skolā no 5.-9.februārim, ļāvām skolēniem savus darbus apkopot un 21.februārī notika šo darbu aizstāvēšana. Ar 2. - 4. klases skolēniem sanācām, lai kopīgi pastāstītu par padarīto:

2.a klase stāstīja par “ Mūsu mežu mazajiem zīdītājiem”;

2.b klases tēma bija “Mūsu mežu aptieka”;

3.klase izvēlējās par tēmu “Mūsu mežu virtuve - sēnes”;

4.klase pētīja “Mūsu mežu pērles”.

Bija interesanti klausīties un redzēt skolēnu padarītos darbus!           

Skolotāja Ivika Keisele