AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Aizputes novada meža karjeras diena kopā ar mežinieku Pēteri Stepiņu

6

Sadarbībā ar Dienvidkurzemes Mammadaba vēstniecību - Aizputes vidusskolu 20.februārī 35 pārstāvji no Aizputes novada pamatskolu 8. un 9. klasēm devās uz Māteru Jura Kazdangas pamatskolu, lai piedalītos karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Meža karjeras diena kopā ar mežinieku Pēteri Stepiņu”. Tas vien, ka nodarbību laikā telpā bija absolūts klusums, liecināja par to, ka Stepiņa kungs prata ieinteresēt un aizraut ar savu profesionālo stāstījumu.

5

Mežinieks ar vairāk nekā 45 gadu darba pieredzi, kurš iepazinis savām rokām visu meža apsaimniekošanas ciklu, sākot no čiekuru vākšanas, meža stādīšanas un kopšanas, beidzot ar darbu forvarderā un kokapstrādes cehā, mēbeļu ražošanā. Pēteris Stepiņš ir labs piemērs tam, ka meža nozare ir daudzveidīga un perspektīva joma. Tajā vietu sev var atrast dažādu profesiju pārstāvji un, īpaši tie, kam patīk atrasties dabā un darboties ar dabas materiāliem.

7

Lielākajai daļai skolēnu izaicinājums bija mežinieka Pētera sagatavotie praktiskie uzdevumi dabā, kas rosināja mācīties darot. Jauniešiem bija ārpus skolas sola jādodas mērīt koku augstums, jānosaka koku vecums, jāatpazīst dažādas koku sugas, jāseko dzīvnieku pēdām un jāzāģē baļķis. Tāpat viņiem bija jāaprēķina koka produktos esošais koksnes daudzums, lai secinātu, cik daudz šī koksne augot ir piesaistījusi ogļskābo gāzi, mazinot globālo sasilšanu.

 

3

Bet pirms tam jaunieši skolas telpās dalījās savās zināšanās par mežu stāvokli Latvijā, kopīgi iepazina pieprasītākās profesijas meža un kokapstrādes nozarē, kā arī paši pārģērbās par meža kopējiem, izmantojot SIA “Husqvarna Latvija” sagādāto ekipējumu