AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Ozolnieku sveiciens Latvijai simtgadē

1

23. aprīlī, meža nozares izzināšanas aktivitāšu ietvaros, Ozolnieku vidusskolas 4.b klases skolēni, audzinātāja un vecāku pārstāvji devās uz Klīves meža iecirkni, uz Paužu dambi, kur mežziņa Gunāra Blūma vadībā iestādīja 100 ozoliņus. Tieši ozoliņu stādīšana šogad sasaucās ar iecavnieka Ivara Šmita ģimenes 2018. gada janvāra aicinājumu pašvaldībām, godinot Latvijas simtgadi, aprīli pasludināt par ozolu stādīšanas mēnesi ar devīzi - 100 ozoli Latvijas simtgadei, dzīvībai, spēkam un mūžībai.

Lai īstenotu  ideju un atbalstītu brīnišķīgo akciju, uzrunājām Jāni Zitānu - LVM Zemgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāju un Ozolnieku vidusskolas Mammadaba vēstniecības skolas „krusttēvu”. Ozoliņu stādīšana sakrita ar Zemgales reģiona meža atjaunošanas plāniem netālajā Klīves iecirknī, tāpēc tika noorganizēts izzinošs un aktīvs meža apmeklējums.

3

Mežzinis Gunārs Blūms stāsta: ”Lai simtozolu stādījums labi augtu, nepieciešams laukums vismaz 0,16 ha platībā. Ozoliņi jāiestāda tikpat dziļi, cik tie auguši iepriekš, jo pretējā gadījumā tie var slikti ieaugties, vai vispār aiziet bojā. Pie saknēm stumbram jāuzliek siets, lai mazos kociņus neapgrauž meža dzīvnieki.”

4

Stādīt kociņus mežziņa Gunāra Blūma vadībā bija īpašs prieks, jo mežzinis dalījās savā pieredzē ar bērniem meža izglītībā, veidojot izpratni un rosinot izzināt procesus mežā.

5

Skolēni, kas paši stādījuši kociņus, kas zina, ka nepieciešami vairāki gadsimti, lai mazie ozoliņi izaugtu par dižiem ozoliem, saudzīgi izturēsies arī pret vidi un dabu, mudinās arī citus rūpēties par mežu.

6

Pēc labi padarīta darba skolēniem un vecākiem radās gandarījuma sajūta un apziņa, ka šodien paveiktais darbs būs kā  turpinājums daudzu gadu un pat gadsimtu garumā. Skolēni lepojās ar padarīto un teica, ka iestādītā ozolu birzs ir labākā dāvana Latvijai dzimšanas dienā!

Mammadaba vēstniecības koordinatore Ozolnieku vidusskolā - Inta Vaškevica