AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Zaļā Zinību diena Talsu pamatskolā

DSCF4518

Šorīt, 3. septembrī, Zinību dienas rītā, kā katru gadu ierasts, skolas pagalms pildījās bērnu, jauniešu, skolotāju, skolas viesu un vecāku jautrajām čalām. Mūsu skolā šis īpašais rīts bija savādāks nekā citus gadus.

Īpašu pirmās skolas dienas svinīgo pasākumu padarīja viesi, kuri bija ieradušies skolā, lai piešķirtu Talsu pamatskolai Mammadaba vēstniecības skolas statusu.

DSCF4480

Visus klātesošos  svētkos sveica Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Normunds Tropiņš, bet pēcāk visus uzrunāja AS “Latvijas valsts meži” Ziemeļkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners, kurš aktualizēja iemeslus, kāpēc tieši Talsu pamatskola ir izvēlēta par vēstniecības skolu. Iemesli šim notikumam, protams, ir vairāki, bet tā, pirmkārt, ir balva visiem skolēniem un viņu skolotājiem, kas visa pagājušā mācību gada garumā čakli strādāja, lai iegūtu šo goda nosaukumu.

DSCF4486

Konkursos startēja gan 7. – 9. klašu skolēni, piedaloties LVM Meža olimpiādē, gan 1. – 6. klašu skolēni Mammadaba meistarklasē, gan skolotāji, vedot bērnus ārā – dabā uzzināt, izzināt, pētīt, mācīties un radīt; bet visa procesa koordinatore un padomdevēja, kurai vislielākais PALDIES par iesaistīšanu Mammadaba aktivitātēs, ir direktora vietniece mācību darba jomā Sanita Leja, kura katrai klasei (katram skolēnam un klases audzinātājam) par padarīto darbu  dāvināja Mammadaba meistara nozīmīti, par kuru lepns var justies ikkatrs skolēns, un diplomu.

DSCF4510

Kā uzsvēra A. Verners, jaunais statuss skolai dod ne tikai daudz labu iespēju, ko skola varēs īstenot sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”, bet uzliek arī pienākumus būt par zaļās domāšanas ideju nesējiem, veicināt dabas aizsardzības nozīmīguma ievērošanu ne tikai savas skolas robežās. Tā kā tieši Talsu pamatskola ir pirmā, kas šādu titulu ir ieguvusi Talsu novadā, un ir viena no četrām Mammadaba vēstniecības skolām Latvijā, vienīgā Ziemeļkurzemē, mūsu skola šajā mācību gadā būs kā bākuguns pārējām reģiona skolām, kas arī, iespējams, vēlētos nākamajā mācību gadā pacīnīties par šī statusa iegūšanu. Lai kopīgi veicamais darbs ietu no rokas, Mammadaba vēstniecības skolas krusttēvs Andris Verners ar īpašām lentām sveica Talsu pamatskolas īpašos vēstniekus: skolas direktori Dinu Bičuli, skolas direktores vietnieci mācību jomā Sanitu Leju un 8. klases skolnieci Alvīni Martu Freibergu, kurām arī bija tas gods mastā pacelt Mammadaba vēstniecības skolas karogu.

398759D3 0BFD 4376 A773 0BE595663595 1

Pēc karoga pacelšanas, gluži kā saukts, tikko pie Vēja un Meža mātes labos darbus veicis, ciemos ieradās Sprīdītis, lai kopā ar visiem klausītos muzikālus priekšnesumus, čakli mācītos un kā nākas sagatavotos ne tikai Latvijas, bet arī Talsu pamatskolas simtajai dzimšanas dienai.