AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Siguldas 1. pamatskola kļūst par Mammadaba vēstniecību

IMG 3448

Šī gada 3. septembrī svinīgā zinību dienas pasākuma ietvaros, piedaloties AS “Latvijas valsts meži” pārstāvei Lienei Pušpurai, pie Siguldas 1. pamatskolas tika pacelts jauns karogs un skola ieguva to godu, būt par Mammadaba vēstniecību. Siguldas 1. pamatskola ieguvusi AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centra kopīgi piešķirto titulu Mammadaba vēstniecība 2018./2019.mācību gadā. Šajā mācību gadā par Mammadaba vēstniecībām nominētas četras Latvijas zaļākās skolas, Siguldas 1.pamatskola pārstāvēs Rietumvidzemes reģionu.

IMG 3445

Mammadaba vēstniecības godu skola ir nopelnījusi, aizvadītajā mācību gadā aktīvi pierādot savas zināšanas, prasmes un mīlestību pret mežu, meža vērtībām un apkārtējo vidi: sakopjot dabu, izliekot putnu būrīšus, piedaloties LVM meža olimpiādē, apciemojot Mammadaba objektus, izzinot mežu un vispusīgi integrējot vides izglītību skolas darbā.

IMG 3446

Mammadaba vēstniecība ļauj izzināt mežu un baudīt dabas klātbūtni skolā. Mammadaba vēstniecību skolu skolotāji un skolēni visa mācību gada garumā tiek aicināti godam pildīt īpašos Mammadaba vēstnieku pienākumus, dodot Zaļo godavārdu un pozitīvi iedvesmojot līdzcilvēkus un citas reģiona skolas dabas mīlestībai.

IMG 3447

Pie Mammadaba vēstniecībām visa mācību gada garumā plīvos Mammadaba karogs. Skolu bibliotēka tiek papildināta ar grāmatām par mežu, meža vērtībām un apkārtējās vides jautājumiem no AS “Latvijas valsts meži" un mežzinātnes institūta "Silava".

Katra Mammadaba vēstniecība atbilstoši akreditācijai iegūto titulu nesīs vienu mācību gadu, kura laikā tā darbosies un tiks popularizēta kā reģionāls meža vides izglītības centrs.