AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Mammadaba vēstniecība - Cieceres internātpamatskolas lepnums un gods

PHOTO 2018 09 04 11 28 49

Šī gada 3. septembris Saldus novada pašvaldības Cieceres internātpamatskolā atnāca ar milzu kņadu un satraukumu, jo skolā tika atklāta Mammadaba Vēstniecība. Šāds gods 2018./19. mācību gadā piešķirts tikai 4 skolām Latvijā. Cieceres internātpamatskola pārstāvēs Mammadabu LVM Dienvidkurzemes reģionā.

Šo brīdi jau labu laiku gaidīja lieli un mazi, jo pavasarī uzzinājām, ka esam nopelnījuši Vēstniecības godu.

Gandrīz visi klašu kolektīvi kopā ar audzinātājām un vecākiem, priekšmetu skolotājiem 2017./18.m.g. piedalījās Mammadaba Meistarklasē. Izcīnījām Meistaru diplomus un nozīmītes, daži - Mācekļu titulus.

Iepriekšējā gada laikā zīmējām Meža dienu emblēmas, putnus, aicinājām pie sevis ciemos LVM speciālistus, lai izzinātu meža nozares noslēpumus, devāmies ekskursijās uz objektiem, kas saistīti ar meža audzēšanu un iegūtās produkcijas pārstrādi, darinājām koka meistarstiķus, darbojāmies āra meža stundās, iepazinām kokus, meža noslēpumus, talkojām. Veicām daudz aizraujošu lietu.

IMG 1618

Vasarā 5 skolotājas Mammadaba nometnē – kursos mācījās un guva jaunas idejas interesantām un izglītojošām aktivitātēm skolā.

1

Augusta beigās skolu apciemoja Mammadaba „mamma” Anda Sproģe-Vāvere un Dace Gūtmane – LVM Dienvidkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāja, lai izstāstītu, kādi darbi un balvas mūs šogad gaida. 

Dace 2018./19.m.g. būs mūsu Mammadaba krustmāte. Par to priecājamies, jo sadarbība jau sākusies, tikām ielūgti uz meža ekspedīciju.

Zinību dienas svinību sākumā viss ritēja gludi un rāmi, kā jau katrā pirmajā skolas dienā: skanēja jautras dziesmas, zibēja smaidi un košas matu rotas, acis žilbināja ziedu košums un zēnu baltie krekli, tika dziedāta skolas himna par Kalnsētas parka koku ēnām, kas sargā Cieceres skolas meitenes un zēnus, nāca sveicēji, prieku par  jauno mācību gadu izteica skolas direktore Vineta Vovere, bet brīdī, kad balkonā virs ieejas durvīm parādījās Skolas Rūķis, ļoti līdzīgs Tērvetes Pasaku mežā sastopamajiem Rūķiem, vārds tika dots krustmātei Dacei.

Tad tikai sākās …

2

Akreditācijas raksta saņemšanas brīdis.

3.09.2018 062

Zaļais Godavārds…

3.09.2018 080

vēstnieki,

3.09.2018 085

Mammadaba karoga uzvilkšana mastā …

4

Mums, vienkāršiem skolotājiem un Cieceres skolas skolēniem, nekad dzīvē nebija nācies izmantot diplomātiskās etiķetes gudrības, lai godam pieņemtu Akreditācijas rakstu, Meža meistarības dēli, kas ir līdzīgs mūsu skolas bijušo audzēkņu un bijušā mājturības skolotāja Viļņa Lejas kokā veidotajam dēlim – sveicienam skolai kādā izlaidumā. Tas pašlaik atrodas skolotāju istabā. Kur novietosim jauniegūto Meža meistarības dēli, lai audzētu mežu kuplu, bagātīgu un mācību procesā izmantojamu, vēl lemsim.

Cik atbildīgs ir vēstnieka amats, karoga uzvilkšanas laikā jau nedaudz juta un visa 2018./19. mācību gada laikā izbaudīs skolas direktore Vineta Vovere, 6. klases skolēns Mareks Zaķis un skolotāja Iveta Strikasa, kura koordinē skolas zaļos darbus un nedarbus.

2018./19. mācību gadā Cieceres internātpamatskolas pagalmā plīvos Mammadaba Vēstniecības karogs, bet vēstnieki mazos un lielos skolas iemītniekus, viņu tuviniekus un draugus aicinās aktīvi darboties kopā ar LVM darbiniekiem un mums, lai iepazītu un iemīlētu Latvijas mežus, tajos notiekošo.