AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Mammadaba vēstniecības iepazīst mežu LVM meža ekspedīcijās

1

28.septembrī mēs, Cieceres internātpamatskolas 6. klases skolēni, piedalījāmies interesantās nodarbībās Kalvenes pusē ,,LVM Meža ekspedīcija". Pasākumu organizēja LVM speciālisti, arī mūsu „krustmāte” Dace.

2

Pirms tam klasē notika teorētiski praktiska nodarbība, kurā aizpildījām darba lapas, noskatījāmies video par meža apsaimniekošanu, kā arī veidojām kopīgu klases koku no dažādu krāsu salvetēm.

 3

Mežā iešanas diena bija lietaina, bet mūs tas nebiedēja, jo bijām atbilstoši ģērbušies un ar vēlmi doties meža izpētē. Kontrolpunktos mūs sagaidīja draudzīgi meža pārstāvji, kuri pastāstīja un parādīja ar meža kopšanu saistītas lietas, piemēram, kā noteikt koka vecumu, ko no koksnes iespējams ražot, kā noteikt koku augstumu, kā pareizi kopt jaunaudzes utt.

Patika, ka visur sekoja praktiskas darbības. Finālā cepām desiņas ugunskurā un pārrunājām, kas šķita visinteresantākais. Nonākot skolā, veicām mājas darbu, kur bija pēc līdzi dotās  koka skaidiņas jānosaka koka vecums.

4
Ekspedīcija bija interesanta un jaunu gudrību nesoša, jo nezinājām, ka vanilīnā, aspirīnā un ziepju burbuļos ir daļiņas no koka apstrādes. Esam pateicīgi par piedāvāto iespēju būt mežā un dzīvot zaļi.