Lai izlietotais papīrs pārtaptu jaunā!

 

1

Mammadaba vēstniecībā Dienvidkurzemes reģionā - Cieceres internātpamatskolā - rosība nerimst ne mirkli. Ikdienas mācību darbs mijas ar interešu izglītības nodarbībām, āra aktivitātēm un dažādiem praktiskiem darbiem. Visa šī kustēšanās nenotiek tikai skolas iekšienē. Mācāmies sadarboties, izpalīdzēt, piedalīties, draudzēties un darīt ar kādu kaut ko kopā. Kopā ar Līgatnes papīrfabriku, kopā ar citām ekoskolām, kopā ar Mammadaba..

2

Pagājušajā nedēļā pie skolas atkal piebrauca mums jau zināma mašīna ar uzrakstu „Līgatne”. Tas nozīmē, ka esam savākuši pietiekami daudz makulatūras, lai to nodotu Līgatnes papīrfabrikai. Viegli jau nav. Reizēm izlietotā papīra maisus, kastes, saiņus kopā ar bērniem atved vecāki vai citi radi un draugi, reizēm ar skolu sazinās pavisam sveši cilvēki, kuri labprāt atdod sakrājušos makulatūru. Tad ar kājām, ratiem vai skolas autobusu dodamies tai pakaļ. Ne vienmēr izlietotais papīrs ir sasiets vai salikts maisos un kastēs, visbiežāk nākas noliktavas pārzinītei vai kāda Saldus pilsētas veikala pārdevējām lūgt aiztaisāmas kartona kastes papīru un kartona sakārtošanai, lai tos varētu nosvērt, pārnēsāt un aizvest uz Līgatni.

3

Bērniem makulatūras aktivitātes patīk. Regulāri apciemojam daudzdzīvokļu mājas, jo tur vairākos namu korpusos iedzīvotāji nevajadzīgo papīru liek kastēs, ko mēs nogādājam pārstrādāšanai, bet vissvarīgākais ir tas, ka šķirot un krāt papīra atlikumus mācāmies paši savās klasēs. Katrā klasē ir makulatūras kaste. Reizēm to īpaši skaisti cenšamies noformēt, bet, kad nākas nodot pilno kasti, ir nedaudz žēl, tādēļ par galveno uzskatām to, ka neviens papīra grams nenonāk papīrgrozā un skolas konteinerā.

Cieceres internātpamatskolas skolotāja Iveta Strikasa