AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Cieceres un Kalnsētas internātpamatskolu audzēkņi piedalās meža karjeras nedēļā

1

Vai tu zini, kā un kāpēc mežos no vairogiem veido ceļus? Kad pēdējoreiz esi bijis mežā vienkārši pastaigāties un atpūsties? Vai esi gatavs mācīties, mācīties, mācīties, lai pēc vairākiem gadiem varētu iegūt iespējas strādāt labā darbavietā? Vai esi sajutis pavasara smaržu, rudens lapu valgumu, meža zemeņu saldmi mežā? Ko zini par ekonomiku Norvēģijā? Vai esi dzirdējis korejiešu valodas ritmu? Cik skudras šovasar aizlīdušas aiz tava krekla? Ko un kā pēc 100 gadiem mežā darīs tavi bērni un mazbērni?

Šīs un vēl daudzas citas lietas kopā ar LVM pārstāvjiem apspriedām, pētījām, dzirdējām Kristapa Cepļa, Ulda Ozola un Mārtiņa Reķa stāstījumā, redzējām demonstrējumos 10. oktobrī Cieceres internātpamatskolā. Karjeras nedēļas ietvaros Saldus novada Cieceres internātpamatskolas un arī Kalnsētas internātpamatskolas 9. klašu audzēkņi guva ieskatu meža nozares attīstībā, koksnes pārstrādes un iegūtās produkcijas realizācijas labirintos, meža audzēšanas, kopšanas un “ražas novākšanas” gudrībās.

5

Kā tad īsti noteikt koka augstumu, resnumu, vecumu? Kādēļ tas nepieciešams? Nu, kuram būs drosme pamēģināt? Ai, ai, ai, cik dažādi rezultāti! Vēl daudz visādos toņos izteiktu teikumu dzirdējām no mežsarga Mārtiņa. Ārā praktiskā nodarbības daļa noritēja raitā ritmā, jo gan “skolotājs”, gan bērni labprāt pajokoja un pasmējās par interesantajiem darba paņēmieniem, ko izdomāja skolēni. Beigās tomēr visi pārliecinājās, ka mežsarga rādītos ir visērtāk izmantot.

2

Kalnsētieši priecājās, ka viņiem blakus ir mammadaba vēstniecība, jo ir interesanti draudzēties ar kaimiņiem, kuri un kuru ciemiņi var daudz iemācīt, parādīt, aizraut ar izzināšanas iespējām.

6

Paldies, ka LVM un mammadaba pārstāvji meža karjeras nedēļas laikā nodrošināja šādu tikšanos! Nu esam nedaudz gudrāki ne tikai Latvijas mežu apsaimniekošanas jomā, bet zinām, cik garas, vecas, resnas egles aug mūsu sporta laukuma malā, cik dižs ozols – skolas apstādījumos, cik vēsturiski un ainaviski vērtīgas liepas – Kalnsētas ielas alejā.