AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Siguldieši dodas pavasara meklējumos

1

Saulainā pavasara dienā Mammadaba vēstniecības Siguldas 1. pamatskolas  3.b klase devās ekspedīcijā uz tuvāko upi - Vējupīti.

Tālu nebija jāiet. Gājiens bija jautrs, jo mēs izvēlējāmies neiet pa takām. Pļavās vēl bija sniegs, bet piesaulītē mēs ieraudzījām sniegpulkstenītes, kas jau stiepa savus zvaniņus pretī pavasara saulītei.

3

Mūsu ceļš gāja gar vietu, kur kādreiz atradās vecā Siguldas 1. pamatskolas ēka. Skolotāja pastāstīja, kā tur kādreiz izskatījās un kas kur atradās, kā bērni darbojās skolas lauciņos un sportoja.

2

Netālu mēs ieraudzījām nelielu, līkumotu upīti. Mūsu mērķis bija sasniegts! Tā bija Vējupīte –viena no Gaujas pietekām. Upē bija sākušies pali. Ūdens līmenis upē bija paaugstinājies un appludinājis tiltiņu. Mēs upei nevarējām tikt pāri, bet ļoti labi varējām noteikt upes tecēšanas virzienu un izpētīt krastus. Zemākās vietas upes krastā bija applūdušas. Novērojām, ka krastā esošās lazdas drīz ziedēs, sniegs drīz nokusīs un mēs sausām kājām varēsim turpināt pētīt upes krastos augošos augus un dzīvojošos dzīvniekus.

Tā bija pirmā mūsu šī pavasara ekspedīcija. Ekspedīcija bija izdevusies, un mēs visi slapji, dubļaini, gandarīti un priecīgi.

3.b klases skolniece Sonora Nagle