AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Iepazīst koku kopā ar "Namdaru darbnīcu"

berni

Cieceres un Kalnsētas internātpamatskolās bija diena, kad visiem gribējās smaidīt vai teikt, ka ir laba oma. Pie mums, “Latvijas skolas somas” ietvaros, ar programmu “Koka daudzveidīgā dzīve” ciemojās “Namdara darbnīca”.

Bija interesanti skatīties, cik atbildīgi kļūst mūsu draiskuļi, kad nākas zāģēt, tēst vai plēst skaidas. Ne miņas no apkārt skatīšanās, mēles kulstīšanas vai mēles rādīšanas “ienaidniekiem”. Visa uzmanība veltīta darba vadītājiem no “Namdaru darbnīcas” un veicamajām kustībām.

Kad bērni saprata, ka nodarbības laikā katrs pats  ir pagatavojis skaistu priedes skaidu dekoru, dažs lepni izslējās un visiem kāroja parādīt savu meistardarbu.

berni3

Kur nu vēl redzētās un neredzētas spēles! Īsta izklaides un brīvā laika aizpildīšanas paradīze. Bērni pēc pasākuma sapņoja par to pagatavošanas vai iegādes iespējām skolas īpašumā, jo tad nekad nebūšot garlaicīgi.

Īpaša piekrišana bija skaidu maisu cīņām. Kad pasākums beidzās, visi atviegloti uzelpoja, ka kritušo nav.

berni11

Kamēr lejā 50 cilvēki gāja, ņigu – ņegu, otri 50 zālē iepazinās ar koku tā pamatīgi. Bērni iepleta acis un brīnījās, ka paši no tāšu taures var izvilināt tik iespaidīgu skaņu, visi centās pielaikot liepu lūku vīzes, sacentās par iespēju pirmajiem visu sasmaržot, sataustīt, aplūkot tuvāk.

Paldies! “Namdaru darbnīca” veic svētīgu darbu – “iestāda” mūs mūsu zemē.