Izziņa un relaksācija dabas vides estētikas studijā

darbi4

Mūsu skolām, Cieceres un Kalnsētas internātpamatskolām, ir liela priekšrocība – dabas vides estētikas studija. Tajā skolotāja Dina Līgotne un Ieva Saulesleja – Homane gādā par izziņas, relaksācijas un dziedināšanas procesiem miesai un garam. Pie viņām ļoti labprāt iegriežas visi abu skolu bērni, pedagogi un ciemiņi.

Pavisam lepni jūtas tie, kuriem ir plānā iekļautas silto smilšu terapijas nodarbības. Viņi zina, ka baudīs vēl kādu no skolotāju izdomātajiem un izmēģinātajiem relaksācijas veidiem. Maģiskas krāsas, īpaša meža un pļavas smarža, siltās smiltis, sēklu un dabas materiālu spēles sajūsma apņem katru telpās ienākušo.

darbi

6. klase ieradās pie skolotājas Dinas uz nodarbību “Koki nedaudz satraukti”. Skolotāja sāka ar stāstu par koka dzīvi, par tā mūžā piedzīvoto, redzēto. Katram, protams, tūdaļ gribējās uzzināt, cik garš ir konkrētā koka dzīvesgājums, ka viņš tik daudz  var “pateikt” par notikumiem dabā, savā apkārtnē. Koka gadu skaits nedaudz atšķīrās, jo ne visiem izdevās precīzi saskaitīt, bet 70 gadi tomēr bija tuvs un iespaidīgs skaitlis.

darbi2

 

Lai bērni varētu veikt smalku praktisku darbiņu, vienmēr būtu labi iesildīt, iekustināt, “atdzīvināt” rokas, vingrināt to precīzas kustēšanās spējas. Labākais palīgs šādos gadījumos – čiekurs, kas palīdz plaukstiņas izvingrināt un kārtīgi izmasēt.

Sākumskolas klašu bērni tālāk dotos pa mobilu baskāju taku, kas sastāv no koka kastēm, kurās sabērti akmeņi, kastaņi, zīles, skujas, sūnas ķērpji, dažādi čiekuri, koku mizas, klūgu gabali, koka ripiņas, zāģu un ēveļskaidas, citi materiāli, pa taku kuru var pārnest vai aizvest uz jebkuru vietu, kurā notiek aktivitātes, bet mēs bijām nedaudz par lieliem. Bērni izgāja cauri improvizētajam mežam, tikai aplūkojot kastēs ievietotos materiālus, aptaustot tos ar rokām.

darbi3

 

Pēc meža baskāju takas iepazīšanas visi kopīgi noskaidrojām, ka ir pavasaris, kas pašlaik notiek dabā, kas – ar krūmiem un kokiem. Bērni saņēma nākamos uzdevumus.

darbi7

 

Daļa ķērās pie radošajiem darbiņiem tajā pat telpā, citi devās uz silto smilšu terapijas istabu, lai turpinātu iepazīt sajūtas, ko izraisa gulēšana kastaņu gultā, iešana pa dažādu materiālu taciņām (šeit to var darīt pat simtkilogramīgi pieaugušie).

darbi5

darbi9