AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Siguldas 1.pamatskolas skolēni piedalās putnu vērošanā

IMG 20190430 WA0018 3

Siguldas 1.pamatskola ir AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Rietumvidzemes reģiona Mammadaba vēstniecības skola. Šī projekta ietvaros 29. aprīlī Siguldas 1.pamatskolas 7. klašu skolēni devās putnu vērošanas pārgājienā.

Putnošanas pārgājienu vadīja LVM eksperti Kaspars Funts un Ivars Brediks. Pārgājiens notika Vidzemes jūrmalā. Kaspars Funts, kas ir arī Latvijas Putnu fonda vadītājs, skolēnus sagaidīja ar jaudīgiem putnu vērošanai paredzētiem binokļiem. Vitrupes upes grīva ietilpst Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā ar mērķi saglabāt daudzveidīgos dabas objektus, floru un faunu.

IMG 20190430 WA0017 2

Jūras piekraste skolēnus sagaidīja ar saulainu laiku, mierīgu jūru un desmitiem paugurknābja gulbjiem. Sākumā šķita, ka tie bija vienīgie no putniem. Izrādījās, ka kļūdījāmies, jo binokļos ieraudzījām upju zīriņu bariņu, pelēkās pīles, Sāmsalas pīles, gauras un cēlos zivju gārņus. Nemanot ne attālumu, ne laiku, aizrāvušies ar Kaspara un Ivara interesantajiem faktiem par putnu ceļiem, piekrastes vēsturi, skolēni nonāca pie Šķīsteru raga.

Vai iespējams vērot putnus ar vienu kāju Igaunijā, ar otru Latvijā? Jā! Vecajā Ainažu ostas vietā, pie ziemeļu mola! Tur binokļos skolēni saskatīja majestātiskos jūras kraukļus, kas Eiropā vairāk pazīstami kā kormorāni, kas, spārnus izpletuši un no krasta ar neapbruņotu aci nesaskatāmi, bija saplūduši ar jūrakmeņiem.

IMG 20190430 WA0019

Paldies LVM par šo unikālo putnošanas iespēju un zināšanām, ko skolēni ieguva.

Ilze Rauska

Dabaszinību skolotāja