AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Cieceres internātpamatskola skolēni projektu nedēļā izzina mežu un koksni

berni

Projektu nedēļas laikā Cieceres internātpamatskolas 6. klases skolēni atklāja sev interesējošo un uzzināja vēl daudz ko jaunu par tēmu “Meža kopšana, koksnes pārstrāde”.

Projektu nedēļas darba gaita sākās piektdien, kad tika veikta darbu sadale, projekta grāmatiņas iekārtošana. Pie skolotājas Lailas Smildziņas tika aizvadīta nodarbība par meža kopšanu un audzēšanu, kuras laikā skolēni apskatīja AS “Latvijas valsts meži” veidoto filmu par meža audzēšanu un kopšanu. Tad skolēni devās uz Kalnsētas parku, lai komandās pēc kartes atrastu 9 objektus un pie tiem nofotografētos.

Jaunās nedēļas iesākumā skolēni devās izklaidē uz slidotavu un mājās atgriezās pastaigājoties, lai apbrīnotu Cieceres ezera skaistumu, tā mežaino krastu, klausītos putnu dziesmas un uzkāptu skatu tornī, no kura bija iespējams vērot Saldus un Brocēnu novadu robežas mežaudzi, kura būve iekļauta ievērojamo objektu grāmatā.

koks

Otrdien, jaunieši devās uz koksnes pārstrādes uzņēmumu “Hoppekids”, kur uzzināja, kā ražo koka mēbeles bērniem. Produkcija pamatā domāta Skandināvu tirgum, izejvielas (koku) iepērk no Saldus novadā esoša uzņēmuma “PATA”. Atpakaļceļš veda pastaigā pa Veides meža līkločiem. Dabaszinību skolotāja Laila Smildziņa aicināja atpazīt kokus, puķes un putnus pēc to dziesmas.

Trešdien interesenti tika iepazīstināti ar “Namdaru darbnīcas” veikumu. Sākumā tika uzklausīts stāstījums par kokiem, to izturību, smaržu, krāsu. Mīklu minēšana, pūšana tāšu taurē, vīzes apskatīšana. Tad bija iespēja vērot meistaru darbu, visu izmēģināt un izklaidēties, darbojoties ar koka rīkiem, spēlēm.

Projektu nedēļas noslēgumā tika pabeigts darbs pie projekta grāmatiņas izveides un prezentēts padarītais darbs klasesbiedriem un skolotājiem.

prezetacija

Secinājumi par projektu nedēļā uzzināto:

  1. uzzinājām, kā no sēklas izaug koks,
  2. noskaidrojām, ka koku raža iegūstama pēc daudziem gadu desmitiem,
  3. baudījām pārgājienu mežā un gar Cieceres ezeru,
  4. secinājām, kas ir ekoloģiskais koks,
  5. izpētījām, kā no koksnes top bērnu mēbeles,
  6. redzējām pasaulē smagāko koku-melnkoku,
  7. redzējām un izmēģinājām tāšu tauri,
  8. darbojāmies radošos procesos ar koku.

P.S. Balto galdautu svētku dienā iestādīsim vienu simtgades ozoliņu, kuru uz palodzes izaudzējām no simtgades zīles.