AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Cieceres bērni vēro putnus

IMG 20190425 WA0022

25. aprīlī Cieceres internātpamatskolas bērni un skolotāji kopā ar draugiem no Kalnsētas speciālās internātpamatskolas devās mammadaba organizētā putnu vērošanas ekskursijā uz Ķemeriem, LVM Kaņiera ezeru un Engures jūrmalu.

Daudzi no mums pirmoreiz iepazina ornitologu darbu. Ekskursiju vadīja brīnišķīgi, ļoti zinoši, bērnus ieinteresēt protoši ornitologi – Kārlis Millers un Dmitrijs Boiko. Labsirdīgi joki, informācijas kalni, īpaši atgadījumi un fakti vēlāk tika atstāstīti mājās palicējiem. Uh, tās laipas gan esot bijis aizraujošs piedzīvojums! Tātad, redzētais un izjustais palicis atmiņā.

20190425 120200

Ir grūti ilgstoši mierīgi vērot, gaidīt, bet mums šoreiz tas nedraudēja. Bija interesanti klausīties stāstījumu, saprast, ar ko atšķiras dažādas putnu sugas, kur tās sastapt, kā labāk sagatavoties vērošanas piedzīvojumam. Un, kad rokās pazibēja tālskati, sajūsma bija neizbēgama, pie tam, nenācās nemaz tik grūti uzvesties klusi, noturēt uzmanību un iepazīt niedrāja, ūdens klaja un purva faunu un floru.

Katrs kaut ko ieraudzīja, aptaustīja, sajuta jūras, ezera un meža smaržu, izdzirdēja skaņu bagātību. Pēc pasākuma bērniem dzima ideja uzbūvēt skatu torni pie skolas. Tad varēšot saredzēt gan uz jumta uzlaidušos putnu baru, gan dārza kaitēkļu iznīcinātājus skolas dārzā. Galvenais tomēr esot mēģināt iepazīt pēc iespējas vairāk putnu sugu, jo tas, kurš pazīstot mūsu mazākos draugus, esot bagāts!

Paldies mammadaba kolektīvam un ornitologiem par skaisto dienu!