AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Kad lielie aizbrauc pie lieliem ornitologiem…

skolotaja

Pirms daudziem, nu, kādiem 12, gadiem Cieceres internātpamatskolā strādāja dabas zinību  skolotāja un ornitoloģe (jau vismaz 50 gadus) Zigrīda Jansone. Dabas zinību stundas sākumskolas skolēniem bieži bija īsts piedzīvojums, jo skolotāja bērnus veda ārā. Dabas zinības jāapgūst dabā. Nevar iemācīt dabu pazīt, ar to sadzīvot, to mīlēt, tikai sēžot klasē. Bērniem to vajag sajust, sasmaržot, aptaustīt. Protams, vispirms ieraudzīt.

Kad 1.-2. klases bērni un skolotāja Inita Virbicka saprata, ka viņi ir par maziem, lai dotos līdzi vecāko klašu bērniem dižajā ornitoloģijas ekskursijā uz Ķemeriem, Enguri un Kaņieri, viņi aši zvanīja pensionētajai skolotājai un lūdza kopā doties ekskluzīvā, tikai viņiem domātā ekskursijā, lai arī paši jaunākie skolēni kaut ko iemācās.

berni

Skolotāja allaž priecājas, ja viņas sirdslieta kādu interesē. Viņa ierosināja ornitoloģisku pastaigu gar Cieceres upi pa Kalnsētas parku.

Piedzīvojums bija nodrošināts – dažādu uzdevumu veikšana, interesantu lietu pamanīšana, mīklas … Prieks par svaigu gaisu, parka skaņām, pamanīto.

takls upe