AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Uz Zaļo klasi Tērvetē pēc meža zinībām!

1

Aprīļa vidū Mammadaba vēstniecības Rietumvidzemē, Cieceres internātpamatskolas 9. klase un Kalnsētas speciālās internātpamatskolas profesionālās programmas audzēkņi kopā ar audzinātājām ciemojās Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. Nodarbība Zaļajā klasē aizritēja ļoti ātri, jo meitenes un zēni ļoti nopietni iedziļinājās koksnes īpatnību izpētē, tās apjoma un daudzuma aprēķināšanā, iepazina jaunu koku augstuma aprēķināšanas veidu, centīgi skaitīja gadskārtas, strīdējās par to, kurš precīzāks.

Gides stāstījumā visus nopietnus padarīja meža apsaimniekošanas pareizu paņēmienu apraksts, izcirstās koksnes daudzums, lai gan beigās izrādījās, ka Latvijā izstrādājam un atjaunojam mazāk par nepieciešamo. Mūsu meži noveco un neienes maksimālo peļņu.

Izrādījās, ka arī jauniešus spēj aizraut rūķu stāsti un romantika. Katrs otrais atzina, ka labprāt izložņātu rūķu namiņus, ja tikai kājas nebūtu par garām un pleci par platiem.

2

Tie puiši, kuriem mājās vai darbā vasaras brīvlaikā bijusi ciešāka saskare ar mežu, ar lietpratēja aci novērtēja koka ripu fragmentus, atpazina arī katra koka sēklas. Būs zinoši jaunu mežu stādīšanā vai sēšanā.

3

4

Var jau visu izlasīt, atrast internetā, bet, ja mežā, kur smaržo pēc skujām, sūnām un sveķiem, gide aizraujoši stāsta par to, ko var iegūt no koka, tas paliks atmiņa spilgtāk, krāsaināk.

5

Matemātika mežā? Protams! Pēdas, soļa garums un skaits ar koka mēraparātu. Koka augstuma aprēķināšana – pavisam interesantā veidā!

6

Medības? Var jau būt arī tikai foto medības, nav tūdaļ jāšauj. Bet, lai novērotu vai bildētu, jāprot atrast īsto objektu.

7

Aiziet, pa mežacūkas, brieža, caunas, zaķa, stirnas pēdām!

8

Nodarbībā iegūtais tika papildināts ar piedzīvojuma sajūtu. Vispirms – brauciens vilcieniņā, vēlāk arī gaisa trase.

9

Skolotājas pilnā ekipējumā.

10

 

Svaigā gaisā viss labi garšo.

1212

Jaunieši atzina, ka Tērvetē var apgūt jaunas lietas, izzināt mežu un sevi un labi atpūsties.