Pedagogi veic pētījumus mežā

augstuma merisana

Mammadaba vēstniecības Ziemeļkurzemē - Lībagu sākumskolas skolotāju komanda – Ilze Krūmiņa, Irina Statņuka, Dita Gipsere, Vēsma Gaiziņa un Sandra Znotiņa piedalījās tālākizglītības kursos par jaunu starpdisciplināru tematu "Pētījums mežā 8. - 9. klasēm", kas tapis projekta “Skola 2030” ietvaros.

Kursus „Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” organizēja AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta Tālākizglītības centru.

Mammadaba 1

Agrais rīts iesākās LVM klientu centrā Rīgā, jauka sagaidīšana, rīta kafija, lektoru ievads, sadalīšanās komandās un  darbu plānošana. Tas viss mums likās jauns un nepierasts, bet jutām pārējo kolēģu atbalstu.

Praktiskā darbošanās LVM Vecumnieku meža iecirknī bija aizraujoša un interesanta. Uzzinājām, kas ir krāja, Bormaņa kociņš, kā mērīt koka augstumu un apkārtmēru, temperatūru uz augsnes, noteikt augu tipu un blīvumu. Uzzinājām, kā izveidot parauglaukumu  mežā.

mammadaba 2

Saulīte bija dāsna, diena silta un pavadītais laiks mežā jaunām zināšanām un prasmēm piepildīts. Kā čakli skolēni bijām nopelnījuši siltu tēju un gardu kāpostu zupu pie ugunskura.

Pēc atgriešanās Rīgā, grupās tika veikta ievākto datu apkopošana. Pēc garās darbošanās svaigā gaisā, tas gan nebija viegli, skaitļi pētījumos daudz, formulas garas, bet prezentācijas materiāls tapa ar radošu pieeju origami tehnikā.

IMG 20190926 WA0022

Kursu noslēgumā noklausījāmies pētījuma rezultātu analīzi un pārējo grupu prezentācijas.

Bija prieks satikties klātienē ar dažādu skolu skolotājiem no visas Latvijas un doties kopā mežā! Gūtā iedvesma palīdzēs mums īstenot mācību procesu mežā kopā ar saviem skolēniem!

Mājas darba uzdevums - aprobēt kopā ar skolēniem kursos apgūtos materiālus, īstenojot pētījumu mežā. Bērnudārza audzēkņi jau veiksmīgi to izpildījuši kopā ar skolotāju Ilzi Krūmiņu. Malači! Skolas bērniem darbs vēl priekšā. Veiksmi!

Mammadaba vēstniece Sandra Znotiņa