AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Kalnsētas pamatskolas skolotāji pēta, kur vasarā mājo mammadaba

1

Kur vasarā dzīvoja mammadaba? To centās noskaidrot Kalnsētas pamatskolas skolotāji. Viņi nekad nav mierīgi, allaž kaut kur skrien, kaut ko dara, meklē...

Kalnsētas pamatskolas skolotāji arī šovasar nespēja mierīgi dzīvot, ik pa laikam kāds meklēja mammadaba aktivitātes. Jāatzīstas, ka tās bija stipri dažādas.

Skolotājas Ineses Kociņas mammadaba darbi sākās jau martā, kad viņas mežā vētra sagāza kokus. Tas, ka tādu nekārtību mežā nedrīkst atstāt, pat trakajiem egļu daudzzobu grauzējiem bija skaidrs. Skolotājas Ineses ģimene ķērās pie darba, pie kritušo koku savākšanas.

Kas savākts, jāgādā mājās, lai malkas krājumi neizsīktu. Ap Jāņiem kaimiņi brīnījās un sprieda, cik liels šogad Kociņu pagalmā būs Jāņu ugunskurs, ka tik daudz malkas sagādājuši.

2

Kad malkas šķilas pamazām gūla šķūnī, visiem tapa skaidrs, ka nevis Jāņos, bet ziemā māja būs silta un patīkama, ka lielais vasaras un pavasara darbs bijis pūļu vērts. Lūk, mammadaba nodrošinājusi siltumu visai ziemai.

3

Skolotāja Iveta Strikasa nemieru cēla citā veidā un ne savā novadā – strādāja Apes novada bērniem organizētajā nometnē Vidagā. Pētīja mammadabas bagātības, izdomāja dažādus ar dabu un mežu saistītus uzdevumus, lai Apes novada bērni labāk iepazīst savu apkārtni, lai izzina vēl neapgūtās lietas. Vienā no darbnīcām tapa kukaiņi no dabas materiāliem. Daļa no tiem tika atrasti mežā.

4

mammadaba mācīja bērniem un pieaugušajiem interesanti un lietderīgi pavadīt brīvo laiku.

Skolotāja no nometnes laika pienākumiem brīvajā laikā kopā ar mazdēlu iepazina un fotografēja Vidzemes mežu bagātības. Ai, kas par ogu, sēņu un augu daudzveidību tur valda!

7

mammadaba piepildīja burkas un burciņas ar veselīgām veltēm, priecēja acis un lutināja garšas kārpiņas.

Skolotāja Dina Līgotne augustā rūpējās par Kalnsētas pamatskolas dabas vides estētikas kabineta materiālu un aktivitāšu aprīkojuma papildinājumu, vāca dabas materiālus un veidoja no čiekuriem, zariem, riekstiem, koku mizām baskāju taku telpām, roku masāžai, relaksācijai.

8

mammadaba nodrošināja relaksācijas materiālus dabas vides estētikas kabinetam.

mammadaba dzīvo visur, dzīvo visu laiku, palīdz dzīvot arī mums.