AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Kalnsētieši meklē!

1

Kalnsētas pamatskolas skolotāji un skolēni allaž piedalās visās piemērotajās aktivitātēs, kas skolā, novadā, sociālajos tīklos tiek piedāvātas. Šobrīd aktuālitāšu sarakstā viens no pirmajiem ir konkursa  “Šodien laukos” 1. uzdevums. Tas saistīts ar mežu, ar tur atrodamo, ieraugāmo, sasmaržojamo, sajūtamo.

3./4. klases bērni kopā ar audzinātāju Initu Virbicku devās uz Veides mežu. Interesanti, ka daļa bērnu apgalvoja, ka viņi pirmo reizi ir īstā mežā, jo Kalnsētas parks un tam pieguļošais mežiņš, kurā bieži notiek āra stundas, un LVM dabas parks Tērvetē ir jau pazīstami, tur daudzreiz būts. Skolēniem šķita, ka kārtīgs mežs ir tāds, kurā var apmaldīties, iebrist īstos brikšņos un piedzīvot pārsteigumus.

2

Uzdevumā prasīto kārumu un meža garšu izdevās atrast aši, jo zaķskābenes garšoja visiem, tikai dažiem nācās pārvarēt bailes no nemazgātiem produktiem. Citiem patika zaķskābeņu lapiņu atsevišķo sirsniņu forma. Tika skaitīts, cik sirsniņu katram vēderā.

Meža skaņas, putnu dziesmas, zaru lūšana un brīkšķi, vējā šalcošie un čīkstošie koki tiešām draiskuļiem bija pārsteigums, jo diena bija pagadījusies vējaina. Bērni priecājās par katru dīvainu skaņu, centās atšifrēt, kas to izraisīja. Minējumi bija diezgan dažādi un mūsdienīgi.

3

Skolotāja Inita priecājas, ka pa visiem izdevās pamanīt dažus no klasē iepazītajiem kukaiņiem un dzīvniekiem. Tas rosināja diskusiju par papīra formātā un video redzēto un dabā aplūkojamo, par to, kā vardes attēlo animācijas filmās, kā skudras pūznim izveidos jumtu, ja sāks līt, un daudzām interesantām lietām.

Bērni neaizmirsa arī konkursa uzdevuma nosacījumos prasīto skaistā meklēšanu. Pa visiem izveidoja bagātīgu dabas materiālu gleznu no čiekuriem, zariem un citiem atradumiem.

4

Pat pusdienas mežā esot garšīgākas, sprieda bērni. Dažiem likās, ka katru nedēļu varētu organizēt stundas īstā mežā, ja tikai tas nebūtu tik tālu no skolas.