AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Mazzalves pamatskolas burvīgā diena Tērvetē

7. oktobrī Mazzalves pamatskolas 1.-5. klases skolēni kopā ar savām audzinātājām devās izzinošā ekskursijā uz Tērvetes dabas parku, līdzi vedot cienastu Zaļās klases iemītniekiem- Ērberģē salasītās ozolzīles.

Mazzalve Tervetee

Viesojoties Zaļajā klasē, zinošās gides, Inese un Ina, mūs iepazīstināja ar meža gudrībām. Uzzinājām, kā rūpēties par mežu, lai koki izaugtu spēcīgi un skaisti. Redzējām, ar ko atšķiras sters malkas un kubikmetrs malkas un kā aprēķināt, cik daudz CO2 uzkrāj baļķis. Noskaidrojām, ko stāsta koka gadskārtu raksti un vēl daudzus citus faktus par mežu un kokiem.

Iepazinām, redzējām, pat aptaustījām Latvijas dzīvniekus un to atstātās pēdas dabā. Salīdzinājām, kā koka zaru apgrauzis bebrs un kā to darījis zaķis, kā arī apskatījām un izpētījām dzīvnieku ragus. Bija interesanti uzzināt jaunus faktus par Latvijas dzīvniekiem, kā piemēram, Latvijā ir 2 zaķu sugas- baltais zaķis un pelēkais zaķis.

Bijām patīkami pārsteigti par pārdomāti un skaisti iekārtoto Zaļo klasi, informācijas stendiem un iespējām izzināt mežu un tā iemītniekus. No jaunā skatu torņa priecājāmies par plašo skatu uz Zemgales laukiem un tīrumiem.

Tālāk devāmies uz rūķu māju, kur mūs sagaidīja pati Rūķu mamma, piedāvājot spēka riecienu, Hanzas maiznīcas jauno Sprīdīša maizi, ar gardu ievārījumu. Savukārt rūķu tēja atspirdzināja un deva spēku doties pasaku meža takās un rotaļu laukuma labirintos.

Mājupceļā priecājāmies par jauki, aktīvi un izzinoši pavadīto dienu.

Skolotāja Anda Freimane