AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Mazzalves skolēni: Ko atklājām tīrot putnu būrus?!

Mazzalves pamatskolas skolēni, sadarbojoties ar „Latvijas valsts mežu”  darbiniekiem,  vairākus gadus gatavo un izliek putnu būrīšus gan LVM  Ērberģes iecirknī, gan Ērberģes parkā. Pagājušajā mācību gadā mājturības skolotājs Kaspars Baltacis  kopā ar 5.- 9. klašu zēniem gatavoja putnu būrīšus, izmantojot LVM dotos informatīvos materiālus. Mērķis bija pagatavot tīrāmus būrīšus, un tas arī izdevās.

Aprīlī pie mums viesojās LVM  Vidusdaugavas mežsaimniecības, Ērberģes iecirkņa vadītājs Gints Grigarovičs, kurš palīdzēja ar padomiem, kā būrīšus pareizi pielikt. Izliekot tos, domājām gan par putnu drošību, gan par ligzdošanas teritoriju, gan par pareizu augstumu, gan debespusi.

Vēlāk pavasarī un vasarā vērojumos konstatējām, ka mūsu būrīšus visvairāk ir iecienījuši strazdi.

08.oktobrī devāmies parkā, lai būrīšus iztīrītu un novērotu, no kā putni ir veidojuši savas ligzdas. Ja būrīši netiek tīrīti, tad plēsējiem vieglāk iegūt medījumu, jo ligzda atrodas tuvāk ejai. Netīrītos būrīšos savairojas arī putnu parazīti.

Būrīšu grīda bija klāta ar sausu lapu kārtu, bet pašas  ligzdiņas darināta no mīkstiem sausas zāles stiebriem. Pētījām, vai visi būri ir apdzīvoti, kā arī meklējām cēloņus, kāpēc dažos būros neviens nebija apmeties.

Mazzalve buru tirisana

Cerēsim, ka pavasarī visos būrīšos atskanēs jautras putnu balsis un to mazuļu čivināšana!

Skolotāja Anda Freimane