AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Mežā iešanai labvēlīgs laiks

Tāpat kā daudzās citās Latvijas ģimenēs, arī manā ģimenē ir sācies pirmais skolas gads, un tas nozīmē, ka vaļīgais vasaras režīms ir jānomaina uz jauno, stingro rudens režīmu – kas pieprasa agru celšanos un agru gulētiešanu. Agru došanos ārā no mājas un pilnīgu ziedošanos visiem loģistikas, izglītības un saimnieciskajiem jautājumiem, kas palēnām ievirza skolas-dzīves ratu tam paredzētajā gultnē.

Pilsēta agros rudens rītos ir pavisam citāda nekā vasarā. Tā ir mainījusies. Cilvēkiem parādījušās pirmās šallītes un lietusmēteļi, visi steidz uz darbu, uz skolām. Ļaužu pilni autobusi traucas pa ielām, un gaisā jūtams jaunais rudens pienākumu cēliens. Dienu no dienas aprodot ar jauno režīmu, kļūst aizvien skaidrāk jaušamas manas ikdienas ilgas pēc meža un pēc tā zaļā miera, ko tas man sniedz. Meža svaigais gaiss, koki un skaņas mani attīra pēc darba nedēļas un ļauj atpūsties. Tāpēc rudenī katras brīvdienas un arī dažas darba dienas es brienu uz mežu.

Manuprāt, tagad mežā iešanai ir ļoti labvēlīgs laiks. Ir ienākušās brūklenes, kas ir vienas no manām mīļākajām ogām, jo ļoti ātri “lasās”, labi uzglabājas un ir ļoti garšīgas. Brūklenes ir arī vērtīgs vitamīnu avots. Tās ieteicams ēst, lai stiprinātu imunitāti pirms saaukstēšanās sezonas, kas strauji tuvojas. Tās arī labi attīrot organismu un uzlabojot ādas krāsu. Tautas medicīnā tiek izmantotas arī brūkleņu lapas, bet tās gan jāvāc pavasarī. Mana iecienītā recepte ir – brūklenes apliet ar cukura sīrupu un ievietot ledusskapī. Tad līdz ziemassvētkiem un pat ilgāk tās saglabājas svaigas, un man patīk kā piedevu tās izmantot pie dažādiem ēdieniem un siltajiem dzērieniem.

Tā kā vēl nav bijušas pirmās kārtīgās salnas, tad mežos joprojām turpinās arī šī rudens leģendārais sēņu “uzbrukums”. Baravikas gan vairs nav tik aktīvas kā iepriekš, bet meži ir pilni ar makavicām, čigānietēm, bērzu bekām, sviesta beciņām un visām citām sēnēm. Savs labums no tādām meža pastaigām tiek arī mazajam pirmklasniekam - var izskrieties, saelpoties, saēsties ogas un vēl kopā ar vecākiem salasīt nepieciešamos materiālus dabaszinību stundai.Tādi izzinoši un ģimenes sajūtu stiprinoši sanāk tie mūsu meža gājieni :)

Pēdējās tēmas

Ceturtdiena, 27 Novembris 2014 Miglainā pasaka Lasīt vairāk »
Otrdiena, 04 Novembris 2014 Rudentiņš = sportiņš Lasīt vairāk »
Ceturtdiena, 02 Oktobris 2014 Izlūkot putnus Lasīt vairāk »
Otrdiena, 26 Augusts 2014 Sēņu laiks Lasīt vairāk »
Trešdiena, 13 Augusts 2014 Pielaikot dārziņu Lasīt vairāk »
Trešdiena, 23 Jūlijs 2014 Īsta vasara Lasīt vairāk »
Ceturtdiena, 17 Jūlijs 2014 Meža zemeņu salas Lasīt vairāk »

Putnu rallijs