AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Prātojumi par Dabu!

Man ir tā laime reizi pa reizēm atbraukt padzīvoties uz Kurzemes piekrasti pie paša Slīteres Nacionālā parka. Šeit es jūtos vislaimīgāk. Jo esot šeit nekur nav jāsteidzas, bieži vien es nemaz nezinu, cik ir pulkstens, es neraizējos par lietām, kuras nevaru mainīt un kopumā katru reizi nonāku kādu mazu solīti tuvāk sev.

sēnesšūpoles

Bieži dodos pastaigās uz mežu. Mēdzu tur lasīt zāļu tējas, mellenes, brūklenes un gailenes. Un šī ir neaprakstāma laimes un milzīga prieka sajūta, atnākt no meža un uzreiz apliet ar pienu pašlasītas mellenes, un vēl no melleņu lasīšanas zilgan-melnām rokām, to visu notiesāt kā gardāko desertu pasaulē. Vai arī no tikko lasītām gailenēm uztaisīt mērcīti un apēst pusdienās. Šo pat rakstīt ir grūti, jo uzreiz siekalas saskrien mutē. Mmm...

Aizrāvos ar gastronomiskām baudām, bet turpinot par pastaigām mežā, tad es cenšos mācīties to klausīties. Tā pat kā mūziku vai kā sarunu biedru. Jo prātam pat tādos relaksējošos apstākļos ir ko pārdomāt, apspriest un paanalizēt. Bet es tomēr šīs visas aizraujošās sarunas cenšos atstāt vēlākam laikam, mēģinu tās likt fonā un sadzirdēt Dabas simfoniju. Vēju, kas izdancina koku galotnes, jūru, kura šodien ir ļoti skaļa un uzstājīga, putnu jaukto kori, strautiņu, kas te pat pie kājām klusiņām čalo, it kā pats pie sevis smīkņā par kādu vecu joku, un kurš aicina saplūst ar sevi, sajusties daļai no šī visa Varenuma un pilnīgi aizmirst vietu un laiku..

lapas

Cik ļoti es arī būtu pateicīga par sava prāta spējām un absolūti nenoliedzu tā vajadzību mūsu dzīvē, tomēr tieši tādos mirkļos, kad esmu mežā un piedzīvoju visu šo Brīnumu, gan savām acīm, gan ausīm, tad mani nekādīgi negribas ticēt, ka mūsu Radītājs mūs ir radījis karjerai, naudas pelnīšanai vai pa stundām organizētai ikdienai. Ne, ne un vēlreiz ne. Priekam, priekam un vēlreiz priekam! Tāda ir mana sajūta esot Dabā! Tā mani ietekmē mežs. Un man tas ļoti patīk!

Pēdējās tēmas

Otrdiena, 02 Septembris 2014 Paldies Tev, Mammadaba! Lasīt vairāk »
Pirmdiena, 18 Augusts 2014 Kurzemes brauciens Lasīt vairāk »
Trešdiena, 16 Aprīlis 2014 Mans mīļais rajons! Lasīt vairāk »
Pirmdiena, 31 Marts 2014 Čau, Jūra! Lasīt vairāk »

Putnu rallijs