AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Kurzemes brauciens

Kad beidzot ir pienākusi kārtīga vasara un atvaļinājumu laiks, es kopā ar savu meitiņu Emīliju devāmies mūsu skaistās Latvijas apceļošanā. Pagājušā vasarā devāmies uz Latgali, apskatīt Goru, Rotko centru un cietoksni, Aglonu un citas tiešām apskatīšanas vērtas vietas. Šoreiz mūsu brauciens sanācis tāds haotiskāks, paķerot pa druskai no Kurzemes, Zemgales un Vidzemes. Pirmajā dienā devāmies uz Kandavas pusi, pa ceļam iegriezāmies bioloģiskajā saimniecībā "Gaiķi", jo nespējām pretoties kārdinājumam pašām no dobēm sev salasīt šī gada pēdējās zemenes. Saimniecei ir arī lielisks garšaugu un ārstniecisko augu dārzs. Var iegādāties zāles pret visām kaitēm. Vasaras beigās arī noteikti ir vērts iegriezties "Gaiķos", jo tad saimniece būs sarūpējusi ievārījumus, lečo un citus gardumus no savas saimniecības.

marruts

Tad devāmies uz Kandavu un man jāatzīst, ka es tajā iemīlējos. Kaut kāds šarms tur virmo gaisā, vecās ēkas, kas glabā noslēpumus, šaurās ieliņas, kas aizved piedzīvojumos, klusums un miers. Ļoti jauki sakopta ir vecpilsētas daļa, bērniem uzstādīti vairāki bērnu laukumi. Mēs bijām pašā vakarā, tāpēc Kandavas muzejā iekšā netikām, bet stāsta, ka Kandavas muzejs piedāvā zīļu kafijas degustācijas un piedzīvojuma braucienu "Ar zirgu un tirgu", tāpēc mēs pilnīgi noteikti plānojam šeit atgriezties zelta rudenī.

Tālāk mēs devāmies atpakaļ uz Tukumu. Apskatījām Imanta Ziedoņa 80. Gada dienai veidoto piemiņas vietu, kur ir lasāmas dzejnieka rindas par Tukumu: "Dievs, ļauj man iet pasaulē smukumā, tā kā ķirši zied Tukumā." Ziedonis ir dzimis Ragaciemā, tomēr ir mācījies Tukumā, tāpēc arī ir pieskaitīts slavenajiem tukumniekiem. Noteikti uz Ziedoņa ķiršu dārzu ir jābrauc nākamajā pavasarī, kad tur viss skaisti ziedēs, kā ir teicis pats rindu autors. Tukumā, Harmonijas ielā 1 atrodas kāda skaista apgleznota māja. Sākotnēji šeit bijis lūgšanu nams un arī pašreiz namu ieskauj trīs konfesiju reliģiskās celtnes pašā Tukuma sirdī. Šobrīd šeit dzīvo un strādā divi mākslinieki Ingemāra un Leons, kuri vada mēbeļu restaurācijas un glezniecības darbnīcas. Tālāk mēs devāmies uz Džūkstes pasaku muzeju. Muzejs veltīts izcilajam latviešu pasaku krājējam Ansim Lerhim-Puškaitim un pasakām, kā arī Džūkstes pagasta materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai. Apmeklētāji aicināti muzejā klausīties Džūkstes pasakas un stāstīt pašu dzirdētās, noskatīties leļļu izrādi un pašiem tajā piedalīties, kā arī apskatīt izstādes un pašiem radīt pasaku tēlus. Muzejs tiešām ir ļoti labs un piemērots dažāda vecuma bērniem. Un saka, ka Anna Brigadere Sprīdīti ir aizņēmusies no Puškaiša un uzrakstījusi savu stāstu par viņa piedzīvojumiem Lielajā Pasaulē. Un vēl Tukumā esot, ar bērniem ir vērts apmeklēt Salmu Muzeju, kur kāda ģimene taisa no salmiem dažādus dzīvnieciņus un citus brīnumus. Ir iespēja arī pašiem pieteikties uz meistarklasi.

garaugi

Naktsmītnēm bijām izvēlējušās Lielauces ezera mājiņas. Lielauce ir kā cita realitāte, atgriešanās pie pamatiem, pie pirmatnējā, makšķernieku paradīze. Ezers, miers, daba un Tu. Noteikti iesaku izmēģināt palikt pa nakti mājiņā, kas ir ezera vidū, jaunas emocijas garantētas.

Tālāk mēs devāmies Dobeles virzienā uz Pokaiņiem. Var ticēt vai neticēt tam, ko stāsta par šo mežu, bet nu tur ieejot pārņem brīnumains miers. Uz Pokaiņiem es ieteiktu doties vai nu vienam, lai varētu izjust visu tā burvību, vai arī tad grupā ar kādu zinošu gidu, lai Pokaiņos atrodamie "akmens krāvumi" iegūst pavisam citu nozīmi Jūsu acīs un apziņā. Dobelē iesaku iebraukt Svētes maiznīcā. Tur cep, manuprāt, vienu no garšīgākajām maizēm Latvijā un kas nav mazsvarīgi – arī ekoloģiski tīru. Svētes maiznīca piedāvā arī dažādus našķus: cepumus un plātsmaizes. Vienīgi maiznīca nestrādā pirmdien, trešdien un svētdien. Nākamais punkts bija bērnu paradīze Tērvetes Dabas parks. Nav nekāds brīnums, ka jau otro gadu pēc kārtas TDP ir atzīts par ģimenēm draudzīgāko vietu. Arī es kā māmiņu biedrības Babyroom pārstāve to apliecinu. Un svarīgākais ir tas, ka izklaides un atpūtas iespējas ir tik plašas, ka katru gadu var braukt uz TDP, un bērniem vienmēr tur būs ko darīt. Šoreiz mana meitiņa izložņāja visas rūķu ciema mājiņas, un es varēju tikai sajusties kā Gulivers un ieskatīties pa lodziņiem, kā viņa apsēžas uz mazmazītiņām gultiņām un krēsliņiem. Šoreiz mēs izmantojām arī vietējā bānīša pakalpojumus, jo kājām visu parku izstaigāt, manuprāt, nav iespējams, vai jābūt pamatīgai fiziskai sagatavotībai un brīvai visai dienai.

TDP

Palikšana pa nakti Tērvetes ūdenskrātuves mājiņās man atgādināja vasaras, kad ar vecākiem devāmies uz dienvidiem, uz Kaukāza kalnu rajoniem. Ģimenes, ūdens prieki, bērnu smiekli, vakara pasēdēšanas pie mazām koka mājiņām krātuves krastā, saulrieti un saullēkti, idille.

Tālāk mūsu ceļš mūs veda uz Cēsīm. Tā kā tur bijām pirmdienā, tad Cēsu mākslas festivāls mums gāja secen, tomēr sanāca nobaudīt Gundegas Skudriņas radītos "Kafejnīcu, kas transformējas", trāpījām uz sirreālismu, kas izpaudās lielās acīs uz koka statīviem, gaisā lidojošiem lietussargiem, ar smilšu spaiņiem krēslu vietā, ar desertiem skārdenēs un citiem brīnumiem. Šobrīd tur valda minimālisms, iesaku nobaudīt šo gastronomiski – māksliniecisko vietu. Esot ar bērniem Cēsīs, noteikti iesaku apmeklēt zinātnes centru Z(in)oo. Z(in)oo ir mācību procesa iedvesmojošais partneris, kurš atraisa interesi uzdot jautājumus, meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku. Z(in)oo piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji paši varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, kustināt priekšmetus ar domu spēku, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, būvēt un vadīt robotus, izprast berzi, braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem, redzēt zibeni, saprast katapultas darbības principus un daudz ko citu. Bet Z(in)oo ir ko darīt arī pavisam maziņiem, ir daudz attīstošas spēles un aktivitātes.

Pēdējās tēmas

Otrdiena, 02 Septembris 2014 Paldies Tev, Mammadaba! Lasīt vairāk »
Pirmdiena, 12 Maijs 2014 Prātojumi par Dabu! Lasīt vairāk »
Trešdiena, 16 Aprīlis 2014 Mans mīļais rajons! Lasīt vairāk »
Pirmdiena, 31 Marts 2014 Čau, Jūra! Lasīt vairāk »

Putnu rallijs