Dabā atpūstie

Sazaļojusi zāle, drīz tai sekos arī koki un odu- knišļu armija. Es zinu, cik ļoti kukaiņi spēj aizbaidīt cilvēkus, tāpēc gribu pāris vārdus šinī sakarā bilst. Lai iešana dabā ietu labumā un no pumpām nebūtu jābaidās.

Vispirms gribu piekodināt, ka ļoti palīdz iekšēja noskaņošanās. Iedomājieties, ka Jums iekšā dzīvo neredzams zvērs (patiesībā- zemapziņa). Pirms kaut ko satraucošu pasākt, vajag to viņam izstāstīt jau iepriekš. Teiksim- zini, es iešu mežā uz divām dienām un gribu lai izgulētos labi un man nepieķertos neviena ērce. Un lai odi lidinās, bet man virsū nesēžas un nekož. Izstāsti un pieņem, ka tā arī notiks. Ne par ko neatļauj sev šaubīties ka tā arī būs. Viss.

Uztraucoties cilvēks citādi smaržojot, bet šādi noskaņojoties Jūs Dabai Mammai mazāku ļaunumu nodarīsiet. Ja tā padomā, tad arī odi un knišļi pieder dabas bagātībām...

Nu un piedevām vēl pāris pretodu- ērču ieteikumu:

Nakšņojiet vējainā vietā. Vējš kodējus pūš prom!

Sasvīdušas drēbes tos pievilinot. To gan pie sevis neesmu novērojis- laikam svīstu savādāk.

Ērcēm vienmēr vajag kur pieķerties, lai tiktu drēbēm apakšā. Ideāls krūmu bridēja fasons ir krievu zemnieka tautastērps. Stingri nosaitētas kājapakšas un brīvi krītošs krekls.

Apģērbi arī ir dažādi. Tas angļu izdzīvotājs Bērs Grills, vai kā viņu sauca, lietojot pret kukaiņu apģērbu. NoMos no Craighoppers firmas. Pie mums to Ceļotājā varēja nopirkt. Pamēģināju kreklu pagājušajā vasarā. Patika, bet odu ziņā esmu slikts modelis- darbojos ar pirmo aprakstīto metodi. Turklāt mulsina angļu draugu teiktais par jaunā superauduma ietekmi uz bitēm. Pastāvot aizdomas, ka šie superkukaiņi no tām drēbēm jūkot prātā.

Pavasaris šogad mitrs, odi būs, atliek vien noskaņoties uz jaunas frekvences...