AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Ērču un arī karūsu ķeršanas čempionāts. 2012.

Ērču un arī karūsu ķeršanas čempionāts.  2012

Erces 2012

Nolikums

Sacensību mērķis

Veicinās sabiedrības izpratni un izglītošanu par dabas norisēm

Laiks un vieta

19.maijs, Ērgļu novada Sidrabiņu ciems  “Tiltiņi ” mājās.

Pulcēšanās 10.00 pie sacensību vietas. Pieteikšanās līdz 18.maijam!!!

Atsuti savu e-pasta adresi uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.">Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Sacensību dalībnieki

Piedalīties var jebkurš pilngadību sasniegušais neatkarīgi no dzimuma ar vēlmi uz netradicionālām izpriecām un cita veida izglītošanos dieva radību savstarpējās komunikācijas jautājumos.

Sacensību noteikumi

Ērču ķeršana

Pirms starta tiek pārbaudīta ērču neesamība dalībniekiem. Arī kabatās, lai nebūtu iepriekš sagatavotu kukaiņu krājumu .Visiem sacensību dalībniekiem tiek piešķirts plānais drošības  kombinezons, krāsaini cimdi un mazs trauciņš. Dalībnieks uz muguras saņem savu kārtas numuru un gatavojas startam. Ērces var ķert ar jebkādām papildierīcēm, vienīgais noteikums, tās jāspēj panest katram pašam. Pēc sacensību starta, aptuveni 11.00,  vienu stundu   notiek ērču ķeršana, pēc beigu signāla visi atkal sapulcējas pie starta, lai insektus salasītu, saskaitītu  un uzrādītu tiesnešiem. Pēc rezultāta reģistrēšanas ērces tiek savāktas un nodotas ekspertam, kura darba joma ir ērču parazītu pētīšana.

Vērtēšana. Uzvar tas, kurš savācis visvairāk ērču. Pirmā vieta dod vienu punktu, otrā divus utt.

Karūsu makšķerēšana

Pēc starta signāla  dalībnieks pats sev izvēlas makšķerēšanas vietu ap dīķi. Makšķerēšanas laikā to drīkst mainīt, netraucējot citus dalībniekus.

Makšķerēšanas noteikumi sacensību laikā.

Piedalīties atļauts tikai ar kārkla vai lazdas kātu, tā garums nav ierobežots. Zivis sacensību laikā iebarot aizliegts, izmantot drīkst jebkāda veida pludiņmakšķeri vai gruntsmakšķeri. Zivis jāuzglabā un uz svēršanu jānes dzīvas. Jāmakšķerē no krasta bez iebrišanas.

Vērtēšana. Uzvar tas, kurš izvilcis skaitā visvairāk karūsu. Pirmā vieta dod vienu punktu, otrā divus utt.

Pēc sacensības mazākās karūsas tiek atlaistas paaugties, bet lielākās tiek gatavotas žāvēšanai sacensību neformālajā daļā.

Uzvarētāju noteikšana.

Tas, kurš divcīņā uzrādījis vismazāko punktu skaitu, iegūst pirmo vietu . Citiem vārdiem sakot, uzvar tas cilvēks, kurš noķēris visvairāk ērču un arī karūsu.

Apbalvošana

Uzvarētājs dabū ērču un karūsu kausu, apbalvo arī otrās un trešās vietas ieguvējus, iespējamas arī pārsteiguma balvas.