AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Festivāli dabā sniedz uzmundrinājumu prātam un ķermenim

Pavasaris pamazām ienāk mūsu prātos un sirdīs. Tas liek man atkal aizdomāties par kādu visnotaļ vasarīgu tēmu, ko nav sanācis pabeigt līdz ar ziemas aktivitāšu aprakstiem. Stāsts ir par nometnēm, festivāliem un citām brīvdabas aktivitātēm. Līdzīgi kā ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā, tāpat pieteikšanās daudziem vasaras festivāliem sākas jau ziemā vai agrā pavasarī, tāpēc varbūt kādu šī informācija pamudinās vairāk uzzināt un pieteikties pasākumam, par kuru rakstīšu.

Kādā bloga ierakstā jau iedvesmots stāstīju par brīvdabas meistarklašu festivālu „Give&Get“. Varbūt mazliet atkārtošos, pieminot, ka festivāla organizatoru vīzija ir aicināt Latvijas jaunatni uz sadarbību, savu prasmju atklāšanu un dalīšanos, vienotībā ar dabu un tās ritmiem, domājot par gaisa un pārtikas tīrību un kultivējot sirds skaidrību. Mani šajā pasākumā piedalīties uzaicināja mans draugs Enriko. Un esmu viņam patiesi pateicīgs par šo piedzīvojumu. Mana līdzdalība bija ar ielu vingrošanas programmu. Šis konkrētais festivāls notika Vecpiebalgā, Inešu pagasta Vecjēkuļi, pie Inešu ezera jūlija beigās, vasaras pilnā plaukumā.

Mēs ieradāmies pirmās pasākuma norises dienas vakarā. Lielākie aktīvisti un organizatori bija jau iekārtojušies un sagatavojuši teritoriju lielākam ļaužu pieplūdumam. Tā kā šis bija pirmais tāda veida festivāls Latvijā, neviens īsti nezināja, cik liela būs interese un aktivitāte. Kā vēlāk izrādījās, interese auga ar katru dienu!

Norises vieta bija izvēlēta gleznaina- skaista un sakopta lauku sēta vairāku ezeru ielokā un lielu koku paēnā. Saimnieki bija atvēlējuši gan pļavas, gan vairākus šķūņus, kur varēja norisināties nodarbības zem jumta. Tas lietus gadījumā ir liels glābiņš. Kādā mazākā pajumtē bija iekārtota kafejnīca, kur varēja savu līdzpaņemto ēdienu uzsildīt, vai dabūt kaut ko uz vietas pagatavotu. Centrālajā laukumā tika uzsliets "Laimas" pulkstenis, kas bija viens no nozīmīgākajiem orientieriem visā norises vietā. Līdzās tam slējās milzīgs šķūnis ar lielām durvju ailēm. Tajā norisinājās grupu meditācijas, jogas nodarbības un dažādi muzikālie priekšnesumi. Jāatzīst, ka pašus priekšnesumus nemaz tik ļoti neatceros, bet to īpašo noskaņojumu un auru, kas kopumā tur valdīja, nekad neaizmirsīšu. Nu iedomājaties, milzīgs siena šķūnis ar lielām durvju ailēm, kas ļauj baudīt dabu zem jumta esot. Vienā šķūņa galā mūzikas atskaņošanai paredzētā tehnika un izpildītāji, bet otra puse, kas bija savas divas trešdaļas no šķūņa, ir milzīga siena kaudze, kur sēdēja vai izgūlušies priekšnesumus baudīja klausītāji.

21.bloga ieraksts21.bloga ieraksts Kaspars Zlidnis

Kad tuvojās vakars un sāka krēslot, šķūnis bija kā tāds liels enerģētisks un vizuāls ugunskurs. Par uguņiem runājot, jāpiemin, ka turpat netālu citā aktivitāšu pļavā vakaros varēja vērot uguns dejas. Šī pļava no rītiem pulcināja uz vingrošanu zem klajas debess, bet vakaros uz dejošanu. Dejošanai tāpat bija atvēlēts vēl viens šķūnis, kur bija gan stepa, gan salsas paraugdemonstrējumi un kolektīva sadejošanās. Iesaistīti tika gan iesācēji, gan profesionāļi. Pats labākais, ka deju spēļu ietvaros visiem bija jāmainās ar deju partneriem, tādā veidā labāk apgūstot prasmi dejot pārī.

Pēc tādas kārtīgas izdejošanās vai izvingrošanās pie stieņiem, kas bija mans lauciņš, varēja doties nopeldēties blakus esošā dīķī vai ezerā. Visiem par prieku vakarpusē pie dīķa tika uzslieta arī neliela pirtiņa. Pats pirtnieks bija ieradies ar savu mobilo pirts versiju  un visus gribētājus arī nopēra. Veselā miesā mājo vesels gars! Pēc peldes atsvaidzinājušies, dalībnieki varēja atkal doties uz dejām līdz pat rīta gaismai, bet mēs un citi, mazliet mierīgāk noskaņoti, devāmies uz savām teltīm.  Aizmigt bija grūti, jo sajūtās bijām uzlādēti, sākās sarunas, sarunas un vēlreiz sarunas. Mūsu mazajai grupai pievienojās Mārtiņš Rubenis, kurš, kā izrādās, ir ne tikai meistarīgs kamaniņbraucējs, bet arī ļoti komunikabls un apgaismots cilvēks. Viņš ar mums padalījās savās zināšanās par faluņgun praksi Latvijā, kas ir meditatīvu vingrojumu kombinācija apvienojumā ar enerģiju plūsmām un skaidru dzīves uztveri.

Es neatceros, cikos mēs aizgājām gulēt, bet pamosties bija viegli. Vasaras saullēkts sniedza spēku, kas uzlādēja organismu visai dienai. Pļavas un ezers bija ietīts vieglā rīta dzestrumā un miglā. Festivāla dalībnieki jau pulcējās uz rīta meditācijām turpat pļavas vidū, saules apspīdēti un sildīti. Rīta peldes atsvaidzināti mēs ar pilnu krūti atkal devāmies pasākuma virpulī un kopumā tur pavadījām divas dienas un divas naktis.

Ja arī tev ir, ar ko dalīties, tad droši piesakies šim festivālam un iespējams tur visi tiksimies!

Šogad „Give & Get“ notiks no 8.-12. jūlijam Saldus novada Zirņu pagasta Dzilnās- vesela nedēļu 8 radošajās zonās, kopīgi darot, priecājoties, daloties un iedvesmojoties!

Vairāk informācijas www.giveandget.lv