AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Sākusies pavasara drēbju skapja tīrīšana aktīvākai ikdienai

Diāna reiz jau bija sākusi rakstīt par dabīgajiem materiāliem apģērba izvēlē. Tā kā man šī tēma pašam arī tuva, labprāt ļaujos Diānas ieteikumiem un zināšanām, galu galā mums ar viņu viens drēbju skapis, tikai katram sava puse. Iepauzēšu ar sportiskām aktivitātēm no savas puses, jo Diāna labprāt turpinās rakstu par apģērbiem, tikai šoreiz par drēbju skapja tīrīšanu, jo pavasaris mūsu dzīvē ienāk ar zināmu svaigumu, kas atklājas daudzās jomās.

***

Mani šorīt pamodināja putni, kas, protams, bija modušies līdz ar sauli. Saule atklāj visu jaunās krāsās. Rīts bija skaists un baudāms līdz brīdim, kad nez no kurienes, man pretī izlidoja kode. Nav šaubu, ka dabīgie materiāli ir saistoši ne tikai man, bet arī šādām radībām. Un neskatoties uz dažādiem pretkožu līdzekļiem, tās tomēr iemanās pie skapja parādīties. Signāls ir tikai viens, laiks pavasara skapja tīrīšanai.

22 Kaspars Zlidnis blogs

Un sākums, protams, ir pavisam vienkāršs – izņemt no skapja pilnīgi visu un iztīrīt pašu mēbeli. Vēlams to darīt ar viegli mitru siltā ziepjūdenī mērcētu un kārtīgi izgrieztu lupatiņu. Noslēgumā skapi vēl var viegli izsmidzināt ar gaisa atsvaidzinātāju, kas būtu 10 pilieni Jūsu iecienītās ēteriskās eļļas uz 100ml. ūdens. Šos un vēl citus padomus par dabīgiem tīrīšanas līdzekļiem mājai var atrast www.calis.lv mājas lapā pie praktiskajiem padomiem, kur iesaku ielūkoties ikvienam dabas draugam.

Nu un tad ķeramies pie paša galvenā - drēbju šķirošanas. Mans ieteikums ir vilkt visu mugurā un kombinēt savā starpā tā, it kā to darītu pirmo reizi. Es zinu, cik tas var būt nogurdinoši, tāpēc talkā var aicināt savu draugu vai draudzeni un izvērst to par kopēju pasākumu ar zināmu devu jautrības. Tieši ākstoties un muļķojoties, uzklausot priekšlikumus no malas, mēs varam nonākt pie nepieredzētām apģērbu kombinācijām. Katra apģērba vienība var piedzīvot savu jaunu uznācienu līdz ar jaunatrastu pāri. Jūs neticēsiet, bet sajūtas šajos brīžos ir tādas, kā atrodot apslēpto mantu savā skapī vai vinnējot laimestā. Ja nu tomēr kādai apģērba vienībai neizdodas atrast jaunas kombinācijas, iespējams, tā pati par sevi nav jūsu ķermeņa formām piemērota.

Vai zinājāt, ka sievietēm izdala piecas ķermeņa pamatformas: ābols, bumbieris, taisnstūris, apgrieztais trijstūris un smilšu pulkstenis. Smilšu pulkstenis skaitās tā ideālā ķermeņa forma, kurai gandrīz viss labi izskatās, jo pleci, krūtis, viduklis, gurni un augums ir samērīgās savstarpējās proporcijās. Savukārt pārējām ķermeņa formām ir noteiktas dominantes, kas jāņem vērā izvēloties apģērbu. Piemēram- bumbiera ķermeņa pamatformai ir plati gurni un mazas krūtis, kas par pienākumu uzliek ar apģērbu vizuāli palielināt tieši krūšu daļu un slaidināt gurnus. Šādas ķermeņa pamatformas īpašniecei nevajadzētu vilkt bikses ar izteiksmīgām kabatām, spīdumiem vai citiem dekoratīviem elementiem gurnu līmenī, piekombinējot apspīlētu topu. Savukārt vīriešiem uzsvars noteikti būtu jāliek uz plecu daļu. Ikviena dāma ir pamanījusi kā mainās vīrietis uzvelkot uzvalku vai karavīra formu, jo viņiem ir konstruktīvs un plecu daļu pasvītrojošs apģērbs.

Šoreiz par visām ķermeņa pamatformām nepastāstīšu, jo tas veido diezgan apjomīgu materiālu, bet sekojiet maniem bloga ierakstiem un tas pamazām atklāsies.

Atgriežoties pie drēbju skapja tīrīšanas, noteikti ir jāņem vērā arī apģērba morālās novecošanas faktors. Un kā pieredze rāda, ja kāda apģērba vienība nav uzvilkta divus gadus, tad tā, iespējams, jūsu acīs jau ir zaudējusi savu svaigumu un vērtību. Nevajag aizmirst, ka pašam apģērbam var būt arī sava nemainīgi labā vērtība, ko veido dabīgums un kvalitāte. Ja auduma apjoms atļauj, no tā var pašūt ko jaunu un modīgu sev vai saviem bērniem, vai ziedot labdarībā.

Rezultātā skapja tīrīšana būtu jānoslēdz ar jaunu kārtību skapī un skaidrību par savstarpēji kombinējamiem tērpiem un tiem, kas jāiegādā vai jāsašuj, lai Jūsu stils būtu pabeigts un pārliecinošs.

Ar pavasarīgiem sveicieniem,

Kaspars un Diāna