Pasaku tēli viesojas BKUS Saulaino dienu bibliotēkā

WhatsApp Image 2019 11 22 at 13.05.42

Lai tumšos ziemas mēnešus padarītu gaišākus, pasaku tēli no Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē devās uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Saulaino dienu bibliotēku, kurā tika aizvadīta jautra un izzinoša nodarbība par mežu.

WhatsApp Image 2019 11 22 at 13.05.48

Savācoties kuplam apmeklētāju pulciņam, bibliotēkas telpas pāršalca dabas parka rūķu smiekli un sveicieni. Nodarbības sākumā bērni mācījās atpazīt Latvijā sastopamās koku sugas – priedi, egli, bērzu, melnalksni, pīlādzi, ozolu un citus. Skaitot gadskārtas, mazie apmeklētāji noskaidroja, kāpēc teju viena vecuma koku ripas teju divkārt atšķiras izmērā.

WhatsApp Image 2019 11 22 at 13.05.50 1

Taču lielāko sajūsmu bērnos izraisīja rūķu stāsti par meža zvēriem, kas bija redzami un aptaustāmi arī uz galda. Ikkatrs līdzi paņemtais paraugs – dzenis, ezis, zebiekste, vāvere, bebrs un ūdele – tika rūpīgi apskatīts. Uzdodot sevi interesējošus jautājumus, bērni uzzināja, kas iemitinās dzeņa kaltajos caurumos pēc tam, kad tas aizlidojis, ko ēd zebiekste, ko ziemā dara ezis, kā āpsis veido savas alas un daudzus citus interesantus faktus.

WhatsApp Image 2019 11 22 at 13.05.49

Rūpējoties par to, lai katrs dalībnieks atcerētos nodarbības apmeklējumu, ikvienam tika dota iespēja izveidot pašam savu medaļu ar rakstu zīmēm, kuru izkrāsot pēc sirds patikas. Tomēr krāsošanas prieks ar to nebeidzās – uz galda pieejamās krāsojamās lapas ar Latvijas meža zvēriem tika ātri vien izķertas. Dažas no tām devās projām līdz ar bērniem, bet dažas kļuva par vēstulēm Rūķu papam, kuras jau tajā pat dienā tika nodotas adresātam.

Kopš 2017. gada BKUS Saulaino dienu bibliotēkā atrodas mammadaba vēstniecība – omulīgs atpūtas stūrītis, kurā atrodamas gan dažādas spēles, gan informatīvi un izzinoši materiāli par cilvēkam draudzīgāko vidi – mežu. Vairākas reizes gadā LVM pārstāvji bibliotēkas telpās rīko aizraujošas nodarbības par mežu, tā iemītniekiem un cilvēka vietu tajā.