Pirmo reizi Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē svinēs Sprīdīša vārda dienu

Sprīdītis ir Annas Brigaderes radītais pasaku tēls, kas jau vairāk nekā simts gadus aicina doties piedzīvojumos un noticēt neiespējamajam pašus mazākos lasītājus, kā arī viņu vecākus. Neizsmeļami pozitīvā varoņa vārds reiz pat ticis ierakstīts latviešu svinamo vārda dienu kalendārā. Turpinot tradīciju un suminot laimes meklētāju, svētdien, 23. augustā, Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē aicina lielus un mazus svinēt iemīļotā pasaku tēla – Sprīdīša – vārda dienu, piedaloties dažādās aktivitātēs visas dienas garumā, kā arī baudot muzikālu sveicienu brīvā dabā ar grupām “Pirmais kurss” un “Sudden Lights”.

Kalendāri jau no 1936. un 1942. gada vēsta par Sprīdīša vārda dienu. Saskaņā ar PMLP Personvārdu datu bāzes datiem, 23. augustā savu vārda dienu svinēs viens Sprīdītis. Vārdam Sprīdītis ir vairākas nozīmes. Tas atvasināts no vārda “sprīdis”, kas apzīmē vai nu laika intervālu, vai garumu starp izstieptas plaukstas īkšķi un rādītājpirkstu. Un, protams, folklorā Sprīdītis ir mazs, sprīdi garš zēns.

Nav noslēpums, ka Sprīdītis pazīstams kā piedzīvojumu meklētājs, tāpēc svētkos aicinām katru pārbaudīt savu Sprīdīša, pasaules izzinātāja, garu – uz svinībām ierodies Sprīdīša tērpā, piedalies vismaz 5 aktivitātēs, sakrāj īpašās atzīmes un iegūsti iespēju piedalīties balvu izlozē!

Pasaku mežā izdzīvo stāstu par Sprīdīti kopā ar citiem lugas tēliem. Bet Atrakciju laukumā sporto un pārbaudi spēkus “Lutauša spēka spēlēs”. Vairāk informācijas par Lutauša spēka spēlēm: www.facebook.com/goldbarbellcity.

Ceļā starp Pasaku un Rūķīšu mežu – Sprīdīša takā – saņem spēkus, cīnies ar Velnu, pārbaudi savu varēšanu, viltību un loģisko domāšanu.

Viskas

Rūķīšu mežā plkst. 13 nepalaid garām “Anneles dzīvnieku dārza” atklāšanas pasākuma koncertu. Bet no plkst. 13 līdz 16 rotaļājies ar Sprīdīti un sameklē Laimīgās zemes iemītniekus.

Rūķu pilsētā Čiekurē dziedi un spēlējies kopā ar Sprīdīti. Bet plkst. 15 baudi koncertu un svētku šovu krāsainajā un dzīvespriecīgajā rūķu pilsētā.

Uz svētkiem aicina arī Kurbada zemes Tērvetes velo parks – no plkst. 10 līdz 16 dodies draudzības braucienā, pārvari šķēršļus, rampas un dažādo meža reljefu kopā ar BS bicycles! Dalībai velo piedzīvojumā būs iespēja nomāt velosipēdus un ķiveres.

Azartiskākie svētku dalībnieki aicināti pārbaudīt savus spēkus Tērvetes Tarzānā un Tērvetes tīklu parkā , kur varēs izlēkāties pēc sirds patikas un izstaigāties līdz pat koku galotnēm. Te no plkst. 12 būs iespēja tvert viktorīnas “Ko tu zini par Sprīdīti?” mirkļus un pārbaudīt savas zināšanas par Sprīdīša gaitām.

Tērvetes tauriņu tropu mājā īpašs svētku sveiciens – dažādās krāsās un spēlēs būs skatāmi ne tikai tauriņi un citi tropu iemītnieki, bet arī Sprīdīša maldugunis. Atklāj krāsu spēles Tērvetē!

Tērvetes Gaisa takās, virvju un koka konstrukciju ceļā Tērvetes dižajās priedēs starp Pasaku un Rūķīšu mežu, sporta akcija “Esi kā Sprīdītis!” – pieveic gaisa taku trases un 200 m nobraucienu.

Annas Brigaderes memoriālajā muzejs “Sprīdīši” apskatāmas saglabājušās trīs rakstnieces istabas tā laika izskatā, kā arī visi interesenti aicināti viesoties un skatīt Tērvetes ainavas jaunatklātā Sprīdīšu Paviljonā.

Dalība pasākuma ar LVM dabas parka Tērvetē ieejas biļetēm, bet sadarbības partneru objektos – atbilstoši noteiktajam cenrādim. Lūgums būt atbildīgiem un ievērot 1 m distanci starp citiem svētku apmeklētājiem.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts, un šie materiāli var tikt publicēti uzņēmuma mājas lapā un sociālajos tīklos.