Ziemassvētku gaismas LVM dabas parkā Tērvetē

Dienās pirms Ziemassvētkiem, kad tumsas un gaismas stundas mijas ar mērenu, tik tikko jaušamu krēslas robežu, LVM dabas parkā Tērvetē iedegtas svētku gunis. Dabīgās gaismas mežā šajās dienās ir maz, krēslot sāk ātri, bet svētku uguntiņas raisa viegluma sajūtu un gaismas atblāzmas mirkļus.

Pagājušo gadu pirmo reizi LVM dabas parkā Tērvetē svinējām gaismas un rūķu pilsētas Čiekures svētkus. Šogad svētkus radīsim paši, paši būsim režisori un arī dalībnieki. Radīsim prieku un laimes sajūtu, tās svelošās, kņudošās izjūtas sirdī – visā svētku gaidīšanas laikā, un galvenais - arī pēc tam!

LVM dabas parkā Tērvetē krēslas stundās, jau ap plkst. 15.00, tiks iedegtas gaismiņas. Spožas, jo spožas. Iemirdzēsies Rūķīšu meža populārākie un atpazīstamākie objekti - Rūķu sēta, rūķu pilsēta Čiekure, un nedaudz vēlāk dižais koka skatu tornis, bet Pasaku mežā brīnumi laistīsies Sila Raganiņas mītnē.

Te var doties pārsteigumiem bagātā pēcpusdienas pastaigā. Dodies uz Rūķīšu mežu, izstaigā slepenas takas, atstāj vēstuli Rūķu pastā ar stāstu par to, kā Tu pavadi savus Ziemassvētkus. Atzīmējam gan, ka Rūķu pasta aktivitāte atvērta līdz 17. decembrim, tad līdz svētkiem varēsi saņemt vēstuli no Tērvetes rūķiem. Un tad ejot tālāk, jau pa nogāzi lejā, nokļūsi meža ielokā, kur varēsi priecāties par izgaismoto Rūķu pilsētu Čiekuri. Bet pašā dienas izskaņā, līdz plkst. 16.30, droši uzkāp dižajā koka skatu tornī, bet pēc tam, nokāpjot lejā, kad iestājas tumsas stundas, vēro gaismu spēles uz skatu torņa dižajām sienām. Protams, lai baudītu mežu tumšajā gada sezonā, aicinām “bruņoties” ar kabatas lukturīti, visi taku posmi nav izgaismoti.

Ja pietiek spēka un enerģijas pa Sprīdīša taku vari doties uz Raganas silu. Arī tur šogad izgaismota raganas māja. Un tad pa izgaismoto Meža mātes taku vari doties izejas virzienā. Taka izgaismota līdz plkst. 20.00.

Tērvete šogad rotājas gaismās. Garāku pastaigu cienītāji var vērties izgaismotajās priedēs un koka tiltā-laboratorijā pie ieejas dabas parkā un tad pa jaunatklāto taku doties apskatīt Tērvetes novada svētku egli.

Meklēsim svētku gunis, lai visiem mums priecīga sirds un prāts, lai viegli soļi un mundrs gars, lai laipna valoda un labas domas!