AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Tuvojas spiningošanas čempionāts

spiningo1

Šogad jau sesto reizi visi aktīvā sporta – makšķerēšanas – draugi tiek aicināti piedalīties Mammadaba atklātajā spiningošanas čempionātā, kurš norisināsies četros AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajos ezeros. Tā ir iespēja ne vien satikt savus domubiedrus, bet arī baudīt brīvo laiku lomiem bagātās copes vietās. Pieteikties sacensībām var no 18. aprīļa, dalībnieku skaits ir ierobežots.

MAMMADABA ATKLĀTAIS ČEMPIONĀTS SPININGOŠANĀ 2016

NOLIKUMS

Mammadaba 2016. gada atklātais čempionāts spiningošanā

NOLIKUMS

1. Sacensību mērķis

Latvijas valsts mežu apsaimniekoto ezeru popularizēšana un apmeklētības palielināšana.

2016. gada labāko Mammadaba sportistu un komandu noteikšana spiningošanā.

2. Laiks un vieta

Sacensības notiek četros AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajos ezeros – Tērvetes ūdenskrātuvē un Gulbju ezerā, Kaņiera un Lielauces ezerā (skatīt sacensību grafiku nobeigumā). Galvenā balva tiek piešķirta pēc kopvērtējuma rezultātiem visos sešos posmos: 2x Kaņiera, 2x Lielauces, Gulbju ezerā un Tērvetes ūdenskrātuvē.

3. Sacensību atbalstītāji

Sacensību galvenais atbalstītājs Lowrance un “Eholotes.lv”, atbalsta SIA “Dole Marine”, SIA “Salmo” un žurnāls “Copes lietas”.

4. Sacensību dalībnieki

Sacensībās piedalās komandas no visiem Latvijas novadiem. Komandas var piedalīties visā sacensību tūrē visos ezeros vai atsevišķās sacensībās kādā no ezeriem. Komandas sastāvā ir viena laivas ekipāža ar diviem dalībniekiem katrā.

Komandām piesakoties, jāiemaksā dalības maksa. To var iemaksāt bankas kontā, dalības maksa EUR 30 (trīsdesmit eiro) no katras komandas par vienu sacensību dienu vienā ezerā. Ja komanda piedalās sacensību kopvērtējumā (visos sešos posmos) un iemaksā dalības maksu par visām sešām sacensību dienām pirms pirmā posma, dalības maksa – EUR 150 (viens simts piecdesmit eiro).

Lūgums sazināties ar organizatoriem (tālr. 26555501) pirms dalības naudas iemaksāšanas, jo sacensību dalībnieku skaits ir ierobežots, ko nosaka ezeros esošo laivu skaits. Priekšroka būs komandām, kuras pirmās pieteikušās, veikušas iemaksu un reģistrējušās dalībai sacensībās.

5. Sacensību noteikumi

Sacensības notiek īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ievērojot šo teritoriju aizsardzības un Makšķerēšanas noteikumus Latvijas Republikas ūdenstilpēs.

Spiningojot atļauts izmantot vienu spiningu, kas aprīkots ar mākslīgu ēsmas imitāciju – vizuli. Izmantot dzīvas vai beigtas zivtiņas aizliegts.

Dalībniekiem ir jābūt makšķerēšanas kartei. Sacensību laikā laivas nedrīkst atrasties viena no otras tuvāk par 50 metriem.

Sacensību sākuma laiku nosaka atbildīgais organizators un par to paziņo dalībniekiem vismaz nedēļu pirms starta.

Nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ sacensību dienā var tikt noteikts cits sākuma laiks. Spiningošanas ilgums 6–8 stundas.

Dalībnieka (laivas ekipāžas) rezultāts, ja viņš pēc noteiktā laika neatgriežas starta vietā, netiek vērtēts. Laivas ekipāža, kuras lomā ir aizliegtas zivis, tiek diskvalificēta.

Spiningošana notiek no laivas (divi dalībnieki vienā laivā). Dalībnieki startē ar laivu bāzes laivām, atļauts lietot elektromotorus.

6. Komandu reģistrācija

Komandu reģistrācija sākas 18.04.2016. plkst. 10.00.

Komandas tiek reģistrētas pēc dalības maksas samaksāšanas. Pieteikumus sūtīt uz e-pastu Aldim Sāvičam – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ar kopiju Kristapam Didžem – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pieteikumā jānorāda: komandas dalībnieku vārdu, uzvārdu, personas kodu, komandas nosaukumu, pārskaitīto summu, maksājuma numuru un datumu.

Bankas konts dalības maksas pārskaitījumam:

AS Swedbank

Konta numurs: LV82HABA0001407052133

 AS “Latvijas valsts meži” (vienotais reģ. nr. 40003466281)

ar norādi – spiningošanas sacensībām (jānorāda datums un ezers)

7. Vērtēšana

Sacensībās tiek noskaidroti veiksmīgākie mammadaba spiningotāji. 

“Atlaid mammu” principa popularizēšana – visas noķertās līdakas tiek saudzīgi atlaistas dzimtajā stihijā.

Vērtēti tiek kopējie komandas punkti, kas tiek iegūti saskaitot katras līdakas garuma (cm) kāpinājumu kvadrātā (cm2), un tam pieskaitot asaru loma svaru gramos. Komandai tiek ieskaitītas divdesmit lielākās līdakas.

R=P+A

P=L12 + L22+ L32+ ….+ L202

R – komandas rezultāts

P – punkti par līdakām

A – asaru svars, grami

L1…L20 – katras līdakas garums, cm

Komanda noķerto līdaku (virs 50 cm.) ievieto mērsilē un pilnā garumā nofotografē to ar fotoaparātu vai mobilo telefonu tā, lai precīzi būtu redzamas mērsiles atzīmes līdakas garuma noteikšanai. Pēc līdakas nomērīšanas, un tās garuma piefiksēšanas lomu lapā, ko pirms sacensībām izdala tiesnesis, līdaku saudzīgi atlaiž atpakaļ ezerā.

Asari – ne vairāk kā desmit kilogrami komandai. Noķertie asari paturami lomā, to svaru nosaka tiesnesis, kad komanda ierodas finišā un nodod lomu lapu un asarus.

Pirmo vietu posmā piešķir komandai, kura ieguvusi lielāko punktu summu. Nosakot kopvērtējumu ezerā, vienādas punktu summas gadījumā uzvar komanda, kuras dalībnieks izvilcis lielāku zivi. Nosakot kopvērtējumu visos sešos posmos, vietas tiek noteiktas summējot katrā posmā iegūtās komandas vietas. Augstāko vietu iegūst komanda ar mazāko visos posmos iegūto vietu summu. Vienādas vietu summas gadījumā, priekšroka ir komandai ar lielāko kopīgo punktu summu.

8. Apbalvošana

Tiek apbalvoti:

  • katras sacensību dienas lielākās zivs pieveicējs,
  • katra posma 1.–3. vietu ieguvēji,
  • 1.–3. vietu ieguvēji sešu posmu kopvērtējumā.

1. vietas ieguvējs sešu posmu kopvērtējumā iegūst galveno balvu – Lowrance un “Eholotes.lv” dāvāto Lowrance HOOK-4 MED/HIGH/DownScan eholoti.

2. un 3. vietas ieguvējiem vērtīgas balvas no SIA “Salmo”, SIA “Dole Marine”.

4., 5. un 6. vietas ieguvējiem veicināšanas balvas no žurnāla “Copes lietas”.

  

PIEZĪME. Dalībnieki par savu drošību uz ūdens pilnā mērā atbild tikai personīgi.

Sacensību galvenais tiesnesis – Aldis Sāvičs.

Kontaktinformācija: Kristaps Didže 20272964, Aldis Sāvičs 26555501.

                                                    Sacensību grafiks:

LVM Lielauces ezers – 7.  maijs, plkst. 8.00

LVM Kaņiera ezers – 4. jūnijs, plkst. 4.00

LVM Tērvetes ūdenskrātuve – 25. jūnijs, plkst. 4.00

LVM Gulbju ezers – 27.  augusts, plkst. 5.30

LVM Lielauces ezers – 3. septembris, plkst. 6.00

LVM Kaņiera ezers – 8. oktobris, plkst. 7.00

Sacensību nolikums

 

Aizvadīts Zināšanu gadatirgus LVM Pokaiņu mežā

17. septembrī trešo gadu LVM Pokaiņu mežā norisinājās jau iecienītais Zināšanu gadatirgus. Šogad noslēpumainais mežs pulcināja teju 600 apmeklētāju kuplu pulku. Pasākums risinājās...

Lasīt vairāk »
Spiningošanas čempionāts ir klāt!

Aicinām visus piedalīties ikgadējā Mammadaba atklātajā spiningošanas čempionātā, kurš norisinās piecos AS "Latvijas valsts meži" apsaimniekotajos ezeros. Kopvērtējuma pirmās vietas...

Lasīt vairāk »
Lielās zivis Mammadaba ūdeņos

Nule apkopota informācija par šogad noķertajām zivīm, kas piedalās AS "Latvijas valsts meži" rīkotajā makšķerēšanas konkursā.

Lasīt vairāk »
Spiningošanas sacensībās veiksmīgākā komanda tiks pie jaunas laivas

Arī šogad  AS „Latvijas valsts meži” piecos savos apsaimniekotajos ezeros rīko Mammadaba atklāto čempionātu spiningošanā. Pirmās vietas ieguvējs kopvērtējumā iegūst galveno...

Lasīt vairāk »