“Mammadaba spiningošanas čempionāts 2015”– noslēdzies

Kaņieris sept 2015 2

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 5. septembrī, Latvijas valsts mežu Kaņiera ezerā norisinājās Mammadaba spiningošanas čempionāta šī gada noslēdzošais posms. Lūk, rezultāti:

Spiningošana_15_Kaņieris_.pdf

Kaņieris_6posms_kopvērt_2015.pdf

Šoreiz labi nostartēt nozīmēja ne tikai uzvaru Kaņiera posmā, bet gan uzvaru lielajā, sešu posmu kopvērtējumā, vai vismaz kādu no godalgotajām vietām. Līderkomandai no Talsiem „Emīlija-Talsi”, kuru pārstāvēja Romalds Ribuzuls un Mārtiņš Reks, pietika ar iekļūšanu starp piecām labākajām komandām, lai aizstāvētu pagājušajā gadā izcīnīto čempionu titulu. Bet pagājušā gada vicečempioniem - komandai ar trāpīgo nosaukumu „Komanda”, kurā startēja Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis, sīvā cīņā nācās aizstāvēt savu otro vietu no neatlaidīgi uzbrūkošajiem konkurentiem Jāni Gaborecu un Māri Efneru no komandas „X-Fisher”.  

Lai arī nesen bija nolijis neliels lietutiņš, debesīs skraidīja tumši mākoņi, un laiks likās copei labvēlīgs, mēra līdakas ēsmu ignorēja pilnībā - lielākā noķertā svēra vien nieka pusotru kilogramu. Kāda no komandām gan žēlojās, ka netālu no laivas pamucis skaists eksemplārs, bet gadās arī tā… Līderkomandas ātri vien pielāgojās situācijai un sāka asaru tvarstīšanu, tā gūdami tik vērtīgos gramus. Svēršana parādīja, ka vislabāk šoreiz asaru cīņās veicies komandai “X-Fisher”, kuri savilga strīpainus kopsvarā virs septiņiem kilogramiem un izcīnīja godpilno pirmo vietu Kaņiera posmā. Otrie - Romalds un Mārtiņš -, kuriem strīpaino tiekai par nepilnu kilogramu mazāk, bet trešie Rinalds Hūns un Māris Ķēpulis no komandas “Lanos-Saldus”, kas par nieka 55 gramiem apsteidza Aigaru un Kasparu no „Komandas”. Šāds notikumu pavērsiens ierindoja „Komandu” kopvērtējuma trešajā vietā un Aigars Līdumnieks ar Kasparu Grablovski kļuva par akumulatora komplektā ar lādētāju īpašniekiem kuru trešajai vietai bija sarūpējis sacensību sponsors SIA „Dole Marine”. Jānis Gaborecs un Māris Efners no komandas „X-Fisher”, pateicoties Kaņierī izkapātajai pirmajai vietai, godam nopelnīja kopvērtējuma otro vietu un nākamgad sacensībās startēs ar jaunu elektromotoru, ko otrās vietas ieguvējiem dāvāja sacensību sponsors SIA „Salmo”. Bet „Emīlija-Talsi” godam aizstāvēja pagājušajā gadā izcīnīto Mammadaba spiningošanas sacensību čempionu titulu un balvā saņēma šo sacensību ģenerālsponsora makšķerlietu veikala „Gold Fishing” sarūpētos St.Croix Avid spiningu kātus. Par to īpašs prieks Mārtiņam:

“Es jau sen par tādu sapņoju, ar tādu līdakas un lašus ķer Romalds, un viņš par šo kātu saka tikai labus vārdus.”

Šajā čempionātā pirmo vietu ieguvusī komanda pieveica gandrīz trīsdesmit kilogramus zivju, otrā – par pieciem kilogramiem mazāk, bet trešā vēl par pieciem mazāk, kas tomēr ir krietni labāk nekā pagājušajā gadā. To, vai AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajos ezeros zivju kļuvis vairāk un dalībnieku individuālā meistarība augusi - to rādīs laiks. Priecē fakts, ka rūdītiem copes vilkiem piebiedrojusies viena daiļā dzimuma pārstāve -Laura Meistere kopā ar dzīvesbiedru, godam izturot visas, ne tās vieglākās stundas ezeros.

Mammadaba spiningošanas čempionāts noslēdzies. Malkodami karstu tēju ar pīrādziņiem, sacensību dalībnieki bija vienprātīgi – šim čempionātam jāturpinās.

AS “Latvijas valsts meži” novēl patīkamu atpūtu dabā!